Muhabbit

Tayland’da Kripto Para Kullanımı Gittikçe Artıyor!

Tayland’da kripto para kullanan kişi sayısı yükseliş gösteriyor!

Tayland'da

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre Tayland’da kripto kullanımı ciddi oranda artmış durumda. Bildirilenlere göre ülkede kripto hacmi, kasım ayından bu yana %600 artış göstermiş.

Tayland SEC tarafından derlenen ve Bloomberg tarafından yayınlanan veriler, lisanslı kripto para borsalarındaki toplam hacmin 574.5 milyon $’dan 3.96 milyar $’a yükseldiğini göstermekte.

En bilinen Tayland borsası Bitkub’un kurucu ortağı Atichanan Pulges, platformlarının hacminin tahmini olarak bir ay içinde %40 artış gösterdiğini açıkladı. Pulges, Bitkub’un ülkedeki yerel ticaret faaliyetinin %90’ını temsil ettiğini ve 300.000 müşteriye hizmet verdiklerini iddia etti.

Kripto kullanımının artışının yanı sıra, Tayland’da eşler arası ticaret de nispeten sessiz bir şekilde büyüme gösterdi.

Kasım ayında en bilinen eşler arası ticaret platformu Localbitcoins ve Paxful‘da haftalık Bitcoin hacmi 650.000 $ civardındaydı. Şubat ayına geldiğimizde ise bu hacim %10 ile %50 arasında bir artış göstererek 1 milyon $’a kadar yükseliş gösterdi.

BTC ve Tayland Bahtı arasındaki haftalık P2P hacmi.

Kripto paraların artan popülaritesine yanıt olarak Tayland SEC, deneyimsiz tüccarların spekülasyonlardan kaçınması için bir eğitim kursu başlatmayı önerdi.

Kripto ticaretindeki ani yükselişin yanı sıra Tayland, ülke sıralamasına göre DeFi alanında da yükseliş gösteriyor. The Defiant’ın raporuna göre ülkede “merkezi olmayan finans” kesilmesi arama trafiğine göre dünya çapında ikinci sırada yer alıyor.

Bununla beraber, en popüler DeFi projelerine Tayland’dan ciddi bir oranda trafik gidiyor. Bakalım Tayland’da bu yükseliş ne kadar sürecek?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version