Muhabbit

Tesla Yeniden Bitcoin Ödemelerini Kabul Edebilir!

Önde gelen otomotiv firması Tesla, Bitcoin ödemeleri hakkında bir ipucu vermiş olabilir.

Tesla Muhabbit

Tesla Muhabbit

Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu üçüncü çeyrek mali raporunda, kripto para ödemelerine yer verdi.

30 Eylül tarihinde sona eren üçüncü çeyrekte şirket, toplamda 1,5 milyar $’lık $BTC satın aldığını belirtti.

Gelecekte, ürünlerimiz ve hizmetlerimizi için kripto para ödemelerini kabul edebiliriz.

SEC raporuna göre Tesla’nın sahip olduğu kripto varlıkları, 30 Eylül itibarıyla 1,83 milyar $ değerinde.

Dijital varlıkların uzun vadedeki potansiyelinin farkındayız. Dolayısıyla, nakit paraya alternatif bir çözüm olarak bu varlıkları tutuyoruz.

Tesla bu yılın başında Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra, kısa bir süre içinde elinde tuttuğu varlıkların yaklaşık %10’unu satmıştı.

Bitcointreasuries’e göre an itibarıyla Tesla, tahmini olarak 2.7 milyar $ değerinde BTC’ye sahip. Bu değerin BTC karşılığı ise 43.200 olarak tahmin edilmekte.

Elde ettiğimiz bilgilere göre otomotiv şirketi, mevcut fiyatlara bakacak olursak 7.4 milyar $’lık Bitcoin varlığıyla birinci sırada konuşlanan MicroStrategy’nin ardından ikinci sırada geliyor. Bununla birlikte Jack Dorsey’in sahip olduğu Square, 8.000 adet $BTC varlığı ile listenin üçüncü sırasında kendine yer ediniyor.

Tesla Daha Yeşil Bir Bitcoin İstiyor!

Geçtiğimiz aylarda Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, Bitcoin madencilik operasyonlarının yarısından fazlasının yenilenebilir enerji ile gerçekleştirilmesi durumunda şirketin tekrardan Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesinin olasılık dahilinde olduğunu belirtmişti.

Tesla ancak yenilenebilir bir enerji kullanımı senaryosunda Bitcoin’e destek verebilir.

Madencilik için fazlasıyla fosil yakıt bazlı güç kullanan Çin, bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda madencilik faaliyetlerine son vermeye başlamıştı. Bu hareket ile birlikte madenciler, yenilenebilir enerjilere gözünü dikmiş durumda. An itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan çoğu Bitcoin madencilik şirketi, yenilenebilir enerji ile hizmet veriyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version