Muhabbit

Tether 13 Milyar Dolar Piyasa Değerine Yaklaştı!

1 ay önce 10 Milyar $ barajını aşmayı başaran Tether, sadece 30 gün içerisinde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış ile 13 Milyar $ piyasa değerine göz kırpıyor.

tether

tether usdt

Lider stablecoin Tether USD (USDT) 13 Milyar $ piyasa değerine yaklaşmış durumda.

Tether’ın sitesinde yayınlanan güncel rakamlara göre dolaşımda bulunan USDT miktarı günden güne artmaya devam ediyor. 1 ay önce 10 Milyar $ barajını aşmayı başaran Tether, sadece 30 gün içerisinde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış ile 13 Milyar $ piyasa değerine göz kırpıyor.

Güncel rakamlar ile dolaşımda bulunan USDT arzı 12,863,942,399.57 adet.

USDT’lerin yaklaşık 8,5 milyar $’lık kısmı Ethereum ağı üzerinde bulunurken 3,3 milyar $’lık kısım Tron ağı üzerinde bulunuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 1 milyar $ değerinde USDT Tron ağından Ethereum’a geçirilmişti (chain swap). Borsalar tarafından gelen talep doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtilen işlem öncesinde Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından duyurulmuştu.

Piyasanın yükselişinde önemli bir katalizör görevi gören Tether, aynı zamanda en çok eleştirilen kripto para şirketi olarak öne çıkıyor. Piyasa değerine göre en büyük 3’üncü kripto para biriminin sahibi olan Tether, topluluk tarafından yeterince şeffaf olmadığı ve basılan USDT’lerin karşılığının tam anlamıyla bulunmadığı noktalarında ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Ek olarak 2017 yılındaki Bitcoin yükselişinin arkasında olduğu iddia edilen şirket birçok hukuk bürosu tarafından da dava edilmiş durumda. New York Mahkemesi’nde süregelen davalarda Tether aleyhine bir kanıt henüz sunulabilmiş değil. Bu olumsuzluklara rağmen Tether, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Hedef 20 Milyar $

Dün attığı tweet ile 2020 yılının Tether’ın yılı olduğunu ve olacağını belirten CTO Ardoino, hedeflerinin 20 Milyar $ piyasa değeri ve üzeri olduğunu vurguladı.

Tether hesabından atılan tweeti alıntılayarak yukarıdaki yorumu paylaşan Ardoino, aynı zamanda Bitfinex’in CTO’su konumunda bulunuyor. Bildiğiniz üzere Bitfinex ve Tether aynı şirketin çatısı altında bulunuyor (IFinex).

Tether Twitter hesabı attığı tweette, son dönemde dijital paraların öne çıktığının altını çizerken, kişilerin ve yatırımcıların bankacılık ve ödeme sistemleri noktasında farklı alternatifler aradığını belirtirken, Tether’ın bu alternatiflerin başında geldiğini altını çiziyor. En büyük, inovatif ve likit stablecoin olan Tether’ın bu özellikleri nedeniyle en iyi alternatiflerden biri olduğunu, bu sebeple de 2020 yılında gelen yatırımlar ile büyüme eğiliminin devam edeceğini attığı tweet ile belirtmiş durumda.

Sizce Tether 20 Milyar $ hedefine ulaşabilecek mi?

Son Yazılar

Exit mobile version