Muhabbit

Tether Transferlerinin Değeri Bitcoin Ve PayPal’ı Geçti!

Tether (USDT) ile gerçekleştirilen değer transferlerinin 7 günlük ortalaması alınarak ortaya konan yeni araştırmaya göre Tether, 20 Ağustos tarihinde 3,55 Milyar $’lık transfere ev sahipliği yapmış görünüyor.

tether bitcoin paypal

CoinMetrics tarafından paylaşılan yeni verilere göre Tether ile gerçekleştirilen değer transferlerinin miktarı, Bitcoin (BTC) ve PayPal ile gerçekleştirilen değer transferlerini geçmiş durumda.

Tether (USDT) ile gerçekleştirilen değer transferlerinin 7 günlük ortalaması alınarak ortaya konan yeni araştırmaya göre Tether, 20 Ağustos tarihinde 3,55 Milyar $’lık transfere ev sahipliği yapmış görünüyor.

Yaklaşık 6 aydır süregelen düzenli artışın ardından Tether, değer transferi noktasında Bitcoin’i de geçmiş görünüyor. Bitcoin tarafında gerçekleştirilen değer transferi miktarı 2,94 milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Tether bu noktada Bitcoin’den yüzde 20 daha fazla transfer gerçekleştirmiş görünüyor.

Bu sayede Tether’ın değer transferi noktasında piyasadaki payı net bir şekilde Bitcoin’i geçmiş durumda. Özellikle DeFi ürünlerinin kullanımının artması ile birlikte değer transferi noktasında son 2 ayda sert bir ivmelenme yaşayan Tether, talebi karşılamak adına Ethereum üzerinde bulunan USDT miktarında da artışa gitmişti. Son hamle olarak ise borsalardan gelen talep üzerine 1 Milyar $ değerindeki USDT’yi Tron ağından Ethereum’a taşımıştı.

PayPal’ı Da Geçti

Ekonomist John Paul Koning tarafından yapılan açıklamada Tether’ın değer transferi noktasında PayPal’a da fark attığını belirtiyor. PayPal’ın 2’inci çeyrek raporunu paylaşan Koning, PayPal’ın 2.94 milyar $’lık transfere ev sahipliği yaptığı belirtiliyor.

Rapora göre günlük 2,94 milyar $’lık transfer ile PayPal, Tether’ın oldukça gerisinde kalmış durumda.

2020’de Yüzde 225 Arttı

Geçtiğimiz günlerde 13 milyar $ piyasa değerine ulaşan Tether, arz ve piyasa değeri noktasında 2020’de yüzde 225’lik bir artış yaşamış durumda.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız Tether haberinde, CTO Paolo Ardoino’nun 2020 için 20 milyar $’lık hedefini aktarmıştık. hedefi ile ilgili olarak son dönemde piyasalarda yatırımcıların alternatif araşının oldukça arttığını belirten Ardoino, bu sebeple birçok yatırımcının kripto para sektörüne giriş yapıtığını ya da yapmayı düşündüğünü, Tether’ın stablecoin olarak en iyi alternatiflerden biri olduğunu açıkladı.

Bildiğiniz üzere Tether, Ethereum ağında en fazla “gas” ücreti ödenen token olarak öne çıkıyor. Transfer sayısı arttıkça artan ağ yoğunluğu dolayısıyla yükselen Ethereum transferi ücretlerine farklı alternatifleri getiren Tether, son olarak Etherum üzerinde “layer 2” olarak OMG Network katmanında USDT transferlerini de başlattı.

Bu adım ile birlikte sert bir yükseliş yaşayan OMG fiyatı ile birlikte USDT transferlerine de “start” verilmiş oldu.

Şimdilik Bitfinex tarafından desteklenen OMG Network transferleri önümüzdeki günlerde diğer borsalar ve platformlar tarafından da desteklenmeye başlayabilir.

Son Yazılar

Exit mobile version