Muhabbit

TIME Dergisinin Kapağında Metaverse Yer Aldı!

TIME dergisinin bu ayki kapağında metaverse yer aldı.

Kripto para dünyasının gelişmesiyle birlikte NFT ve metaverse kavramları da hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Durum böyle olacak ki metaverse dünyasının bu gelişimi, TIME dergisinin de dikkatini çekti. ABD merkezli Time dergisinin bu ayki kapağında metaverse kavramına yer verilerek hayatlarımızı yeniden şekillendirecek şeklinde başlık atıldı.

Dünyaca ünlü TIME dergisinde Matthew Ball’un kaleme aldığı yazıda, metaverse kavramının 30 yıllık bir geçmişinin olduğu ve insanlar çevresinde gelişim gösterdiği vurgulandı. Matthew Ball’un TIME’ın kapağına yazdığı yazıdaki gibi metaverse neredeyse tüm yerlere, insanlara, işletmelere ve hayatımızın her bölümüne ulaşarak birbirine bağlı, sürükleyici dijital deneyimlerden oluşan bir ağ olarak karşımıza çıkıyor.

Metaverse Kavramı Gelişmeye Devam Ediyor!

Metaverse

TIME dergisinde yer alan yazıda, metaverse kavramı hem fiziksel hem de dijital deneyimlerde kalıcı bir kimliğe sahip olmanızı sağlayan bir kripto para cüzdanı olarak tanımlanırken, metaverse kavramının en büyük potansiyelinin, fiziksel ortamları ve yaşam koşulları nedeniyle bilgi veya deneyime erişimi olmayan insanlar için gerekli olduğunun altı çizildi. TIME, metaverse kavramı ile sınırsız bir dünyaya gerçekçi erişim sağlanacak şeklinde yorumladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version