Muhabbit

TradingView, Glassnode Verilerini Platforma Entegre Ettiğini Duyurdu!

Glassnode verileri Tradingview üzerine geldi.

TradingView 1 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklama ile, platformu daha etkin ve kullanılabilir bir hale getirebilmek için, veri analiz platformu Glassnode‘un blockchain verilerini siteye entegre ettiğini duyurdu.

Bilindiği üzere TradingView, yatırımcıların hisse senedi tablolarını analiz etmesi ve bunun yanında finansal piyasaları araştırması için kullanılan bir çevrim içi ticaret topluluğu platformudur. Özellikle kripto para yatırımcıları tarafından aktif olarak kullanılan platform sürekli gerçekleştirdiği güncelleme ve geliştirmeler ile kullanıcıların ticaret işlemlerini kolaylaştırıyor.

Yapılan açıklamada, Glassnode’un, analizlerde kripto para birimi entegrasyonunun ön saflarında yer aldığını ve standart ölçümlerin kripto para pazarlarının yüksek kaliteli bir analizi için yeterli olmadığını ilk fark edenler arasında yer aldığını belirtiyor.

Yeni entegrasyon ile ilgili olarak ise TradingView tarafından şu ifadelere yer verildi:

“Blok zincir teknolojisi sürekli olarak zengin, açık ve şeffaf bir veri tabanı oluşturuyor. Glassnode, bu verilerin toplanması yoluyla piyasaları değerlendirme şeklimizi değiştiriyor, bunun yanında hem doğruluğu hem de güvenilirliği artırıyor.” 

Yeni entegrasyonun kullanımın da oldukça kolay olduğunu belirten platform, hizmeti almaya başlamak için arama kutusuna GLASSNODE yazılmasının verilere ulaşmak için ilk adım olacağını açıkladı. Arama kutusuna GLASSNODE yazılmasının ardından, grafiğini çıkarmak, incelemek ve analiz etmek istenilen verilerin seçilmesi gerekiyor. Bunun yanında yapılacak olan aramaların belirli bir konuyla daraltmanın da mümkün olabileceği de ayrıca belirtiliyor.

TradingView Hakkında

TradingView yatırımcıların hisse senedi tablolarını analiz etmesi ve bunun yanında finansal piyasaları araştırması için kullanılan bir çevrim içi ticaret topluluğu platformudur. Bunun yanında platform, hisse senetlerine, vadeli işlemlere, tüm önemli endekslere, Forex, kripto para ve CFD’lere doğrudan erişim ile yüzlerce veri akışına da bağlıdır. 2011 yılında kurulan Tradingview şirketinin merkezi Westerville, Ohio’da bulunuyor.

Platformun Dünya genelinde 20 dilde, farklı versiyonlarda hizmet verdiği biliniyor.

Platform üzerinde birçok kullanıcı yani sitenin tanımıyla topluluk üyesi, düşüncelerini paylaşıyor, sohbet ediyor ve ilgilerini çeken fikirler hakkında yorum yapabiliyor. Bu durum diğer yatırımcılarla bağlantı kurmanın ve konuşmanın, bilgiye ulaşmanın en iyi yollarından biri olarak görülüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version