Muhabbit

Tron Network’den Ethereum’a 100 M $’lık Tether!

100 milyon $’lık Tether, ağ değiştirdi!

tether

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino’ya göre, 100 milyon $ değerinde Tether (USDT), blockchain tabanlı merkezi olmayan Tron ağından Ethereum blockchainine aktarıldı.

Ethereum İlerleme Kaydediyor!

Ethereum, gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki artan benimsenmesinin yanı sıra merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) ve akıllı sözleşmeler gibi diğer projeler nedeniyle yakın geçmişte hakimiyetini gösterdi.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Bu nedenle, bu üstünlük, Tether’in neden Tron ağından Ethereum’a geçişini gerçekleştirdiğini ve neden bu denli büyük bir transferin gerçekleştiğini açıklıyor.

Kullanıcılar genellikle paralarını başka bir blockchaine taşıma seçeceğine sahip olduklarından, bu takaslar Tether için ortak bir durumdur. Örneğin Eylül ayında Tron ağından 1 milyar $ değerinde USDT, Ethereum ağına geçiş yaptı.

Ethereum, merkezi olmayan finans ekosisteminde iyi bir performans sergilemesine rağmen, EthHub kurucu ortağı Antony Sassano kısa bir süre önce dolaşımdaki arzın sınırlı olduğunu, çünkü bunun %60’ının bir yıldan uzun süredir durgun bir şekilde beklediğini açıkladı. Görünüşe göre Ethereum 2.0’ın gelişiyle beraber önümüzde ilginç zamanlar bizi bekliyor.

Ethereum Rezervleri 11 Milyar $’a Yükseldi

Tether’in “transparancy page”ine göre, Ethereum rezervleri 11 milyar $’a yükselmiş durumda. Bu, USDT’nin neden Tron’dan Ethereum’a geçiş yaptığının bir göstergesidir.

Yine de, Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun tarafından açıklananlara göre, Tron ağı hala iyi çalışıyor. Sun, sistemin BTCTRON olarak yapılandırılmış 3.000 Bitcoin barındırdığını belirtti.

Tether’in benimsenmesi birçok cephede sürekli bir şekilde gerçekleşiyor. Örneğin, Ağustos ayında blockchain analiz şirketi olan Chainalysis, yaklaşık 50 milyar $ değerinde kripto varlıkların 2019’da Çin’i terkettiğini ve Tether’in bu transferlerin en az 18 milyar $’ını oluşturduğunu açıkladı.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version