Muhabbit

Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun, HTX cüzdanını paylaştı!

Tron (TRX) blok zincirinin kurucusu Justin Sun, bildiğiniz gibi kripto para borsası Huobi’ye danışmanlık yaparak, Çinli şirketin markasını HTX olarak yenilemesine yardımcı oldu. HTX, yeni markalaşma ile uluslararası pazarlara açılmayı ve Çin dışındaki müşterileri platformuna çekmeyi hedefledi.

Ancak Sun, son zamanlarda kripto para borsası HTX‘i (eski adıyla Huobi’yi) istikrarlı olarak kullanmadığı yönünde eleştiriler aldı. Cüzdanının ekran görüntüsünü X’den paylaşan Sun’ın HTX hesabında şu anki değeri 1,6 milyar dolar olan 28 bin 614 adet Bitcoin (BTC) bulunmakta.

Sun, X’de paylaştığı ekran görüntüsü için “Kişisel HTX hesap bakiyem (sadece HTX’i pek kullanmadığımı söyleyenler için)” dedi.


Gönderinin devamında “Şahsen neredeyse tüm ana borsaları kullanıyorum ve bu borsaların destekçisiyim. Ancak, biri HTX’i daha az kullandığımı söylerse, bu yanlış olur. Ben yoğun bir HTX kullanıcısıyım. Kişisel HTX kullanımım, inanan ve ticaret yapan tüm HTX kullanıcılarıyla aynıdır.” ifadelerini kullandı.

Justin Sun’un kripto para alanındaki inişleri, çıkışları ve serveti, onun kariyerinde zaten bilinen bir şey. Ancak, son zamanlarda düzenleyici gözler üzerindeyken milyarlarca dolarlık kripto para servetiyle övünmesi, dikkat çekici bir durum.

2023 yılında Justin Sun’un SEC tarafından dolandırıcılık ve menkul kıymetler kanunlarını ihlal ettiği gerekçesiyle suçlandığını biliyoruz. SEC, Sun’ın Tronix tokenının talebini ve fiyatını şişirmek için kripto para borsalarında wash trading gibi yasa dışı işlemler yaptığını iddia etti. Ardından mahkemeden Justin Sun ve şirketlerinin, dijital varlıklar da dahil olmak üzere menkul kıymet sunmalarını yasaklamasını talep etti. Böyle bir durumla karşılamışken kripto para zenginliğini online olarak belgelemek pek mantıklı durmuyor.

Kaynak: The Block

Son Yazılar

Exit mobile version