Muhabbit

Ukrayna, Tv Programları İle Vatandaşlarına Blockchain’i Anlatacak!

Ukrayna, vatandaşlarını blockchain teknolojisi konusunda eğitmek İçin Tv programları başlatmayı planlıyor.

ukrayna

ukrayna

Ukrayna hükümeti, ülke genelinde blockchain ve dijital varlıklar hakkında farkındalık yaratmak için stratejik bir hareketle yeni bir gelişme açıkladı. Açıklama 27 Kasım tarihinde Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun youtube kanalında yapıldı. Yapılan açıklamalara göre, Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın ülke çapındaki vatandaşları dijital varlıklar ve blockchain teknolojisini benimsemenin potansiyelleri ve faydaları konusunda eğitecek yeni bir tv programı başlatacağı bildirildi.

Youtube

Videoda açıklama yapan uzmanlar, gerçekleşebilirse ülkenin teknolojiden kazanacağı faydalar gibi birkaç önemli ayrıntıya değindi. Ayrıca, hükümet, düzenlemeleri, blockchain ve dijital varlıklar sektörünün düzenlenmesi üzerindeki etkisinden de bahsedildi.

Oluşturulacak olan programın organizatörlüğünü ise Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Valeria Lonan’ın üstlendiği bildirildi. Lonan’a göre, 40 eğitici filmin yer aldığı yeni proje, “Dijital Eğitim Eylemi” adlı bir proje kapsamında hayata geçirilecek.

Lonan, projenin başlangıç ​​aşamalarında blockchain teknolojisinin temellerinden bahsedeceğini söyledi. Ayrıca, yeni proje, kullanıcıların katılımlarını da sağlayarak blockchain alanında yenilikçi hareketler gerçekleştirecek. Bakan yardımcısı ayrıca, dijital eğitimi teşvik etme ihtiyacından dolayı 2018 yılında doğan projenin, önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 6 milyon Ukrayna vatandaşına dijital okuryazarlık öğreteceğini de belirtti. Lonan ayrıca şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Geçen yıl Aralık ayında yaptığımız ankette, dijital okuryazarlığı olan Ukrayna vatandaşlarının sayısının sadece % 53 olduğunu fark ettik, bu rakam bizim öngördüğümüz rakamın altında. Bu proje, bu boşluğu doldurmak için özel olarak oluşturuldu.”

Ukrayna hükümeti, vatandaşlarını blockchain teknolojisini benimsemeye teşvik etmek için uzun süredir dijital varlıkları benimsemeye yönelik olumlu gelişmeler gösteriyor. Ayrıca, Ukrayna‘daki düzenleyiciler, benimsemeyi daha da teşvik etmek için kripto ile ilgili işletmelerle ortak çalışmalar yapıyor.

Koronavirüs salgınının ortaya çıkması, aynı zamanda dünya çapındaki hükümetlerin Bitcoin‘e ve diğer dijital ödeme biçimlerine yönelmesinin önemli bir faktörü oldu. Ukrayna hükümeti de virüsün yayılmasını önleme çalışmaları kapsamında vatandaşlarını Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın önemi konusunda eğitmeye başladı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version