Muhabbit

Uniswap, Kendi Platformunda Ukrayna’ya Bağış Yapmayı Tek Tıkla Mümkün Hale Getiriyor!

Oluşturulan arayüz ile kullanıcılar, ERC-20 standartına sahip olan altcoinleri swap işlemi yapar gibi Ukrayna’ya bağış yapabiliyor.

ukrayna erc-20

ukrayna erc-20

Uniswap, Ukrayna için yapılan ETH bağışlarını kolaylaştırmak için yeni bir arayüz oluşturuyor.
Uniswap ekibi konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bağış yapmak isteyen ancak ETH dışında başka ERC-20 tokenlarına sahip olan kullanıcılar, tek bir tıklamayla sahip olduğu altcoinleri, ETH olarak Ukrayna’ya bağış yapabilir. Bunun için yeni bir arayüz oluşturduk.

2 Mart 2022 Salı günü, merkeziyetsiz borsa Uniswap; Aave, Chainlink (LINK) ve Decentraland (MANA) gibi ERC20 tokenlarını doğrudan Ether’e (ETH) dönüştüren bir arayüz oluşturdu. Oluşturulan arayüz ile kullanıcılar, ERC-20 standartına sahip olan altcoinleri swap işlemi yapar gibi Ukrayna’ya bağış yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir Uniswap Nedir?

Platform sayesinde kullanıcılar, altcoinlerini ETH’e çevirmeden bağış yapabilecek. Bu da bağış yapmak isteyen kişilerin daha az işlem ücreti (gas fee) ödemesini sağlayacak. Bağışlar, Ukrayna hükümetinin paylaştığı ETH cüzdan adresine yapılıyor.

Ukrayna tarafından paylaşılan cüzdan adresi, merkezi bir borsada bulunuyor ve yalnızca Ether ve Tether (USDT) gönderilebiliyor.

Gelen yenilikle beraber Uniswap, platformunda ERC-20 tokenları olan ve cüzdanını DEX’e bağlayarak bağış yapmak isteyen herkes için bu bağış sürecini basitleştiriyor.

Unıswap Twıtter

Kripto para topluluğunun bazı üyeleri, bu cüzdanların anahtarlarının merkezi bir Ukrayna kripto para borsası tarafından tutulduğu için endişe duyuyor. Bağış yapmak isteyenlerden bazıları endişelerini dile getirerek daha güvenli bir cüzdana bağış yapmak istediklerini söylüyor.

Güvenli bir cüzdan derken, bağış yapılan kripto para cüzdanının public ve private key’lerinin kullanıcı tarafından saklandığı bir cüzdandan bahsediliyor olabilir.

Kripto Para Bağışları

Ukrayna, DOT Bağışlarını Kabul Ediyor!

Ukrayna, 1 Mart 2022 tarihinin erken saatlerinde Polkadot (DOT) bağışlarını kabul ettiğini açıkladı. Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, yeni desteklenen adrese kişisel olarak 5,8 milyon dolar değerinde DOT bağışladı.

Ukrayna twıtter

Blok zincir topluluğundaki çoğu kullanıcı, Ukrayna Rusya savaşı karşısında Ukrayna’nın savaşa direnmesine yardımcı olmak için bağış yapmaya çalışıyor. Token bağışlarının yanı sıra, Ukraynalı sanatçıları ve UkraynaDAO’yu desteklemek için bazı kullanıcılar tarafından NFT bağışları da yapıldı.

Ukrayna hükümeti ve ülkede faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, yayın sırasında 53 milyon dolardan fazla bağış topladı. Rakamlar, bağış yapan projelerin yaptığı faaliyetlere dayanmaktadır.

Bireyler arasındaki çeşitli altcoinler aracılığıyla yapılan bağışların hesaba katılmadığını söylemek gerekir. Bütün bağışların toplamı, 53 milyon doların çok daha üstünde olacağı aşikar. Ancak birçok kanaldan bağış toplandığı için bunların hepsini takip etmek de bir hayli zor.

Önemli bağış girişimleri arasında Kuna’nın Ukrayna Rezerv Fonu, Come Back Alive ve Ukrayna hükümeti tarafından doğrulanan cüzdan adreslerine gönderilen Bitcoin (BTC), Ether, Tether ve DOT yer alıyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version