Muhabbit

Uniswap Labs, Web3 Projelerine Yatırım Yapmaya Odaklandı!

Uniswap’in ana geliştiricisi olan Uniswap Labs, web3 projelerine yatırım yapmak için yeni bir girişim başlattı.

uniswap labs web3

uniswap labs web3

Merkeziyetsiz değişim protokolü Uniswap’in ana geliştiricisi olan Uniswap Labs, kısa süre önce yaptığı açıklama ile yeni bir girişim başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Uniswap Labs Ventures ile blok zinciri altyapısı, geliştirici araçları ve tüketiciye yönelik uygulamalar oluşturan yeni şirketlere odaklanarak web3 projelerine yatırım yapılacağı belirtildi.

Yeni yatırımın fonuna ait herhangi bir açıklama yapılmazken, firmanın girişimlerinin lideri Matteo Leibowitz, yatırımların doğrudan Uniswap Labs bilançosundan yapılacağını söyledi. 

Bilindiği üzere Uniswap Labs, yeni girişim kolunu başlatmadan önce MakerDAO, Aave, Compound Protocol, PartyDAO, LayerZero ve Ethereum geliştirici platformu Tenderly dahil olmak üzere 11 girişime ve projeye yatırım yapmış durumda.

Yapılan yatırımlar ile ilgili açıklama yapan Uniswap tarafı şu ifadelere yer verdi:

“Web3’ün faydalarını ve kullanıcı benimsemesini geliştirecek projeler arıyoruz. Her durumda, hızla büyüyen kripto para şirketi olarak deneyim ve uzmanlığımızdan yararlanabilecek ekipleri desteklemeye çalışıyoruz.”

Uniswap Labs Ventures ayrıca, yeni başlayan projelerin strateji, ürün, ortaklıklar, mühendislik ve tasarım genelinde oluşturmalarına ve ölçeklendirmelerine yardımcı olmayı amaçladığını belirtti. Bu kapsamda da Uniswap Labs Ventures, MakerDAO, Aave, Compound ve Ethereum Name Service protokollerinin yönetişim sistemlerine katılmayı planlıyor.

Yeni Projelere Odaklanılacak

Ayrıca Uniswap Labs’in girişim birimi, FTX Ventures ve Cake DeFi Ventures dahil olmak üzere kurumsal varlıklara ve protokollere bağlı daha fazla kripto para fonu piyasaya çıktıkça onlarla ilgilenmeye başlıyor.

Bu girişimler hakkında yorum yapan Uniswap yöneticisi, girişim yatırımları yoluyla birbirlerini destekleyen Web3 şirketlerinin büyümesinin, endüstrinin açık kaynak değerleri için temel olan iş birliği ilkelerini yansıttığını dile getirdi.

“Uniswap ekosistemi, üçüncü tarafların katkılarından büyük ölçüde yararlandı. Deneyim ve uzmanlığımızı emsallerimizle paylaşarak bunu ileriye taşımaktan heyecan duyuyoruz.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version