Muhabbit

Uniswap’ın İlk Yönetim Oylaması Başarısız Oldu!

Uniswap oylaması başarısızlıkla sonuçlandı.

yönetim

Merkezsiz borsa için ilk yönetim oylaması, %98’lik bir katılım oranına rağmen başarısızlık ile sonuçlandı.

Oylama, geçtiğimiz saatlerde 39,6 milyon kabul ve yaklaşık 700 bin red oyuyla sona erdi.

Uniswap Oylama Sonuçları: Uniswap

İronik bir şekilde, oylama, teklif sunmak ve kabul etmek için gereken token sayısını azaltmayı amaçlamaktaydı. Bu oylama teklifini, protokolde yüklü miktarda UNI tokeni bulunduran Dharma yaptı.

Şu anda, yönetim oylamaları yalnızca UNI’nin dolaşımdaki arzının en az %1’ine sahip olan kurumlar ve kişiler tarafından yapılabiliyor. Ayrıca yapılan tekliflerin kabul edilmesi için 40 milyon oyu geçmesi gerekiyor. Dharma’nın önerisi ise, tekliflerdeki gerekli sınırı 3 milyon UNI’ye, kabul edilmesi için gereken sınırı ise 30 milyon oya düşürmeyi önerdi.

Oylama sonuçları hakkında konuşan Dharma kurucu ortağı ve CEO’su Nadav Hollander, “bu denli katılım oranına ve kabul oranına rağmen sonuç benim için hayal kırıklığı oldu” dedi.

Bununla beraber, Dharma’nın önerisi DeFi alanındaki herkes tarafından onay görmedi. Eleştirmenler, Dharma ve blockchain simülasyon platformu Gauntlet’in yalnızca iki varlığı geçmesi halinde aralarında yeterli çoğunluğu bulmak için gereken token sayısına neredeyse sahip olacağına işaret etti. Dharma, şu anda tek bir adreste 15 milyon UNI’yi elinde tutuyor.

Son Yazılar

Exit mobile version