Muhabbit

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: 2021 Petro’nun Yılı Olacak!

Maduro, ülke geleceğinin dijitalde olduğunu belirtiyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ülkenin Milli Meclisi’nde yapmış olduğu yıllık konuşmasında, 2021 yılının devlet destekli dijital parası Petro (PTR)’nun yılı olacağını iddia etti.

Maduro ayrıca, tam bir dijitalleşme süreci yoluyla %100 ulusal dijital ekonomi gündemini artırma konusunda kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Açıklamasından anlaşılacağı üzere Venezuela Devlet Başkanı’nın ülkenin ekonomisini, ulusal kripto pazarını ve ilgili havale hizmeti Patria’yı güçlendirmeye çalıştığı görülüyor. Maduro ayrıca konu ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Petro kullanımının, tüm kripto para birimi sistemlerinin yeniden canlanması, blockchain teknolojilerinin kullanılması, Patria sisteminin geliştirilmesi ve yeni uygulamaların oluşturulması, 2021 yılı için ana hedeflerimiz arasındadır.”

2021 yılı içinde, nakit ödemelerden kurtulmak için temassız ödeme çözümlerinin kullanımını güçlendirmeyi planlayan Maduro şu ifadelere yer veriyor:

“Bu yıl, çevrim içi bağlantıya ihtiyaç duymayan ödeme sistemleri aracılığıyla, toplu taşıma ve tüm işletmeler için dijital para birimi cinsinden ödeme araçlarının kullanımını kolaylaştıracağız.”

Başkan, ülkedeki ticaret işlemlerinin % 77‘sinin ülkenin resmi fiat para birimi Bolivar ile dijital olarak, %20’sinin ise nakit olarak yapıldığını belirtiyor. Bunun yanında, ülkenin kripto para havale platformunun kayıtlı 21,2 milyon kişiye sahip olduğunu da dile getiriyor.

Açıklamalarından da anlaşılacağı üzere Maduro, 2021 yılı ülke gündeminin bir parçası olarak Venezuela’da blockchain teknolojisi endüstrisinin ülkesinin gelişimini güçlendireceğine inanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version