Muhabbit

Vitalik Buterin, Elon Musk’ın Twitter Hamleleri ile İlgili Yorum Yaptı!

Elon Musk’ın Twitter’a ortak olması ve ardından Twitter’ın tamamını satın almak istemesi, önemli isimleri de konunun içerisine çekti.

Vitalik Buterin Muhabbit

Vitalik Buterin Muhabbit

Geçtiğimiz günlerden bu yana, global ölçekte Twitter kullanıcıları arasında önemli bir konu başlığı tartışılıyor. Elon Musk’ın 43 milyar dolar nakit ile Twitter’ı satın alma teklifi, blok zinciri ekosistemini de tartışmaların içerisine soktu. Son olarak Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de konu ile ilgili fikirlerini paylaştı.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Twitter’ın Tamamını Satın Almak İstiyor!

Vitalik Buterin Ne Yazdı?

Cumartesi günü (16.04.2022) Vitalik Buterin, attığı tweet’te Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma isteğine karşı olmadığını ancak ultra zengin insanların sosyal medya şirketlerini “kötü emelleri için” ele geçirmelerini de doğru bulmadığını söyledi.

Ele geçirme eylemine ise şöyle bir örnek verdi: “Etik olarak doğru yoldan şaşmış bir devlet, sosyal medyayı ele geçirirse bunun sonuçları hiç iyi olmaz.”

Buterin ayrıca, yüzde 5 hisse sahibi bir ortağın kurumsal yapıda az bir gücü olacağını ifade etti. Ancak ona göre yüzde 5’lik hisse sahibi ortağın, hissesi yüzde 50’ye çıkarsa; şirket içi politikaları kontrol edebilme gücü 10 kattan daha fazla artabilir. Bu da endişeye sebebiyet verebilecek bir gelişme.

Ele Geçirme Eylemi ve Sosyal Medyanın Tarafsızlığı

Elon Musk ve Twitter Yönetim Kurulu arasında karşılıklı atılan adımlar, insanlar arasında “düşünce özgürlüğü ve sosyal medyanın tarafsızlığı” kavramının konuşulmasına sebep oldu.

Vitalik Buterin’in attığı tweet’e yanıt olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) şunları yazdı:

“Zehirli sarmaşık, kulağa adaletsiz geliyor. Yüzeyde görünenin ardında daha fazlası var.”

Yaşanan gelişmeler ile ilgili başka ünlü isimler de çeşitli adımlar attı. TRON’un kurucusu Justin Sun; Elon Musk’ın hisse başına verdiği 54,20 dolarlık teklifi artırarak hisse başına 60 dolarlık bir teklifte bulundu. Sun; Twitter’ı kripto varlık ve Web3 dostu bir platform olarak görmek istediğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: Justin Sun Neden Twitter’ı Satın Almak İstediğini Açıkladı!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise, Musk’ın Twitter girişimini destekleyeceğini ancak bir koşulu bulunduğunu söyledi. Elon Musk, Twitter’ı zincir-üstü bir platforma dönüştürürse Bankman-Fried Musk’ın yanında olacak. FTX CEO’suna göre Twitter zincir-üstü bir platforma dönüşürse merkeziyetsizlik kavramının güçlenmesi ile birlikte daha çok gelir getiren bir yapıya da dönüşebilir.

FTX hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version