Muhabbit

Web 3 Müzik Platformu Audius TikTok İle Ortaklığını Büyütüyor

Audius platformuna yeni katılacak olan kullanıcılar yalnızca TikTok profillerini sisteme bağlayarak platformun bir parçası olabilecek.

audius-tiktok

Web 3 müzik yayımlama platformu Audius, artık TikTok entegrasyonuna sahip. Böylece, Audius platformuna yeni katılacak olan kullanıcılar yalnızca TikTok profillerini sisteme bağlayarak platformun bir parçası olabilecek.

TikTok hesapları üzerinden Audius üyesi olan kullanıcıların bilgileri, profilleri ve hatta TikTok onay durumları Audius’a otomatik olarak yansıyacak.

Ayrıca, kullanıcılar Audius şarkılarını TikTok’ta paylaşabilecek. Halihazırda TikTok seslerinin içerik üreticilerinin videolarının viral olmasını sağladığını ve uygulamanın ne kadar popüler bir özelliği olduğunu düşünürsek, böyle bir imkanın Audius’un ulaştığı kitleyi katlayacağını öngörebiliriz.

Konuya dair konuşan Audius CPO’su Forrest Browning, bir yandan Audius’un kapılarını içerik üreticilerine açtıklarını, bir yandan da TikTok’taki ünlülerin dikkatini çekmeyi umduklarını dile getirdi.

“TikTok geçtiğimiz birkaç senede bir sosyal medya devine döndü. Audius ekosisteminin de bu büyümenin bir parçası olmasını çok isteriz. Sanatçılar için iyi olan her şey Audius topluluğu için de iyidir. Ve sanatçıların onaylı hesaplarını Audius’a aktarmalarına imkan vererek çok daha geniş bir yetenekli içerik üreticisi kitlesine ulaşacağımızı düşünüyoruz.”

Audius token

Audius, TikTok Ortaklığı 2 Senedir Hızla Devam Ediyor

Audius TikTok ile ortaklığını ilk olarak Ağustos 2021’de kurdu. Böylece ilk aşamada Audius yayıncılarının müziklerini TikTok algoritmasının ses havuzuna yüklemesine imkan tanıdı. Bu özellik duyurulduktan hemen sonra Audius’un tokenı olan AUDIO’nun fiyatı iki katına çıktı, piyasa değeri ise 1 milyar doların üstünde oldu. Ancak AUDIO bu artışı koruyamadı. Öyle ki, an itibarıyla AUDIO’nun fiyatı 32 sent civarında seyrediyor. Yani, Ağustos 2021’deki değerinden %90 oranında düşmüş bir halde.

İlginizi çekebilir: Popüler Müzik Platformu Spotify, NFT Sahiplerine Yönelik Oluşturulan Yeni Özelliğini Duyurdu!

Platform bu girişimiyle ayrıca Katy Perry, Nas ve Chainsmokers gibi ünlü müzisyenlerin de dikkatini çekmiş, müzisyenler Eylül 2021’de gerçekleşen yatırım turunda şirkete 5 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version