Muhabbit

Wirex Çok Birimli Kripto Para Kartını Duyurdu!

Wirex, Mastercard ile işbirliği yaparak kripto kart çıkartıyor.

Mastercard

Mastercard üyeliği verilen ilk kripto para platformu olan Wirex, üyeliğinin hemen ardından çoklu para birimini destekleyen bir kripto kartı çıkartacak.

Wirex, Londra merkezli bir kripto ödeme sağlayıcısıdır. Ayrıca Wirex, Birleşik Krallık Mali Yürütme Kurumu tarafından onaylı bir şirket. Tahmin edebileceğiniz gibi şirket, Avrupa’da kripto kartlarını çıkarma lisansına sahip.

Açıklamalara göre Wirex Card, Mastercard tarafından desteklenecek ve Wirex uygulamasındaki 19 kripto ve itibari para birimi ile bağlantılı olacak. Ne yazık ki henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmış durumda değil.

Şirket, günlük ödemelerde kripto para biriminin kullanılmasını teşvik etmek amacı ile, kullanıcılarına tıpkı Binance’in yaptığı gibi bir geri ödeme sistemi ile ödüllendirmek istiyor. Şirketin açıklamalarına göre, %1.5 olan ödül sistemi güncellenecek ve kullanıcılara sunulacak.

Şu andan itibaren ödüller, müşterilerin yerel Wirex Token bakiyesinde yıllık oranda %6‘ya kadar çıkacak. Ayrıca mağaza alışverişlerinde müşteriler harcadıklarının %2‘sini geri alacak.

Mastercard teklifinin öncesinde, Wirex, ödeme çözüm şirketi LHV ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde Wirex, yepyeni özelliklerini kullanıma sunacak.

Avrupa Ekonomik Alanında, şu anda yayında olan yeni özellikler arasında beş yeni para birimi desteği bulunuyor: Hırvat kunası, Çek korunası, Polonya zlotisi, Romanya leyi ve Macar forinti.

CEO’ya göre, bu yılın başlarında platform üç milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı. Uygulamayı benimseyen kitlenin, “tipik olarak etkin kripto para kullanıcısı” olmayan, daha genel kullanıcılar olduğu açıklandı.

Wirex’in hizmeti, 130 ülkedeki kullanıcıların özel bir kartı ve mobil uygulamayı kullanarak kripto para birimlerini ve itibari para birimlerini harcamalarına olanak tanır.

Kredi kartları ve kripto dünyası arasında derinleşen entegrasyon devam etmekte. Hem Mastercard hem de Visa, önde gelen kripto para firmaları ile işbirlikleri kurmaya devam ediyor.

Kripto Kartların Hayatımıza Girişi

Coinbase’in kartı, ABD pazarında piyasaya sürülen ilk fiziksel kripto kartıydı. Bu kart hem Visa hem de Mastercard’ın ödeme ağlarını desteklemekte.

Mastercard, bu yıl yakın zamanda genişletilmiş kripto para birimi kart programına katılmak için aktif olarak kripto borsaları ve ödeme hizmeti sağlayıcılarına erişmeye çalıştı.

Bu yaz, Visa’nın dijital para birimlerine yaklaşımının ana hatları, kripto para biriminin “fintechlerin ötesinde ilgi gören bir kavram” haline geldiğini doğrular nitelikteydi.

Son Yazılar

Exit mobile version