Muhabbit

Wirex, Visa’nın Asil Üyelerinden Biri oldu!

Londra menşeli kripto para birimi kartı sağlayıcısı olan Wirex, Avrupa’da Visa asil üyesi oldu.

wirex

Londra menşeli kripto para birimi kartı sağlayıcısı olan Wirex, Avrupa’da Visa asil üyesi oldu.

Salı günü paylaşılan bir duyuruya göre üyelik, Wirex’in Visa kartlarını kendi çalmasına, yeni ürünler sunmasına ve ek lisanslar için başvuru yapmasına olanak sağlıyor. Visa asil üyeleri, genel olarak, kart veren bir banka olarak hareket yetkisine sahiptir. Yani bu üyeler, kart çıkarabilir ve işlem hizmetleri sağlayabilir.

Şu anda, Wirex’in banka kartları Visa tarafından veriliyor. Kartlar, Avrupa ve Asya’da mevcut ve kullanıcıların kripto para satın alıp harcaması için itibari para birimlerini kullanmalarına izin veriyor. İddia edilenlere göre ise Wirex’in şu anda 3 milyondan fazla müşterisi var.

Wirex, önümüzdeki aylarda ABD pazarına giriş yapacak. Bu arada Wirex USA, ilk lisansını Georgia Bankacılık ve Finans Departmanı’ndan Ağustos ayında aldı.

Banka kartının yanı sıra Wirex, Cryptoback isimli bir Bitcoin ödül programını da kullanıcılarına sunmakta. Şirket, kullanıcılarına yaptığı her mağaza içi işlem için Bitcoin cinsinden %1.5’a varan geri ödemeler sağlıyor.

Geçtiğimiz gün onaylanan Visa asil üyeliği Wirex’i, kripto ile çalışan ikinci firma olarak gösteriyor. Bildiğiniz gibi Coinbase, bu yılın başlarında Visa asil üyesi olarak onaylanan ilk kripto şirketi olmuştu.

Bu arada Wirex’in, MasterCard lisansı olduğunu da unutmadan söylemek gerek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version