Muhabbit

Yeni Zelanda, İlk Bitcoin Yatırım Fonunu Başlattı!

Yeni Zelanda, sadece Bitcoin’in bulunduğu kripto para yatırım fonunun başlattı!

yeni zelanda bitcoin muhabbit

yeni zelanda bitcoin muhabbit

Yeni Zelanda merkezli Vault International Bitcoin Fund, Bitcoin’e odaklanan ilk fon oldu. Yakın tarihli bir rapora göre Vault Digital Funds, Yeni Zelandalı yatırımcılar için BTC fonu başlattı. Fonun adı ise Vault International Bitcoin Fund.

Başlatılan fon sayesinde yatırımcılar, kripto paraları doğrudan satın almaya gerek kalmadan BTC’yi portföylerine ekleme fırsatına sahip olacaklar. Yeni fonun başlatılmasıyla birlikte Vault Digital Funds’ın Kurucu Ortağı Janine Grainger şunları söyledi:

BTC fonu, yatırımcıların karmaşık ve teknik konularla uğraşmasına gerek kalmadan, kripto para piyasasından faydalanmak için harika bir yol olduğunu düşünüyoruz.

Janine Grainger, fonun 10 yıl gibi uzun vade düşünen yatırımcılar için uygun olduğunu da belirtti.

Bununla birlikte Vault Digital Funds CEO’su ve Kurucu Ortağı Vinnie Gardiner, kripto para birimleriyle uğraşan insanları bu alandaki riskler konusunda uyardı:

İnsanlar kripto paraları hafife almamalı. Bitcoin herkes için uygun bir yatırım değildir.

Bitcoin Fonları

Son aylarda çok sayıda şirket, müşterilere BTC fonları sunarak kripto para piyasasına adımını atmak istedi. JPMorgan Chase şirketi, BTC odaklı ürününü yalnızca özel müşterilere sunmayı amaçladı.

Bitcoin’den haz etmeyen CEO Jamie Dimon, geçtiğimiz Mayıs ayında Wall Street Journal’a bir demeç vermişti.

“Bitcoin destekçisi değilim, Bitcoin umurumda bile değil. Ancak müşterilerimiz Bitcoin ile ilgileniyor. Müşterilere ne yapacaklarını söylemiyorum. Onların ne istedikleriyle ilgileniyorum ”

Ağustos ayında oluşturulan yeni Bitcoin fonuyla beraber JPMorgan, müşterilerinin birkaç kripto parayı fonuna dahil etmesine izin verdi.

Bununla birlikte Union Investment, özel yatırımcıların portföylerine Bitcoin eklemesine izin verdi. Ancak yatırımcılar portföylerinin sadece %1-2’sini oluşturan miktarda BTC ekleyebilecek. 500 milyar dolarlık Alman varlık yöneticisi, bu uygulamayı 4. çeyrekte bilinmeyen bir tarihte başlatacağını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

ETF NEDİR

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version