Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

ÖNE ÇIKAN

ABD Senatörü Kripto Paraların Kötü Bir Yatırım Olduğunu Söyledi!

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto paralar hakkında açıklamalar yaptı!

Yayın:

-

ABD’li politikacı Demokrat Senatör Elizabeth Warren, kripto paralar için sahte ve kötü bir yatırım olduğunu söyledi.

Warren, Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi oturumunda, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) tartışılırken kripto paralar hakkındaki düşüncelerini dile getirmeye başladı.

Warren CBDC’ler ile merkezsiz kripto paralar arasında büyük farkın olduğunu ve CBDC’nin yaygınlaşmasıyla diğer kripto paraların biteceğini düşünüyor.

Senatör, Dogecoin fiyatı üzerinde nasıl “pump” veya “dump” yapıldığını açıkladı. Fiyatın çok fazla manipüle edildiğini söyledi. Ayrıca geleneksel borsalara kıyasla kripto paraların kötü bir yatırım aracı olduğunu yeniden vurguladı.

Senatör, dijital varlıkların birçok yasa dışı faaliyete bağlı olduğunu da söyledi. Siber suçların, kripto paralar ile ödemesini kolaylaştırdığı konusundaki görüşünü dile getirdi.

Bir siber saldırının veya “hack” işleminin ücreti kripto para ile ödenirse, kripto paralar daha fazla bilgisayar korsanının daha fazla siber saldırı denemesi için bir reklam haline gelir.

Warren, kripto paraların çevresel bir felaket olduğu konusundaki aynı eski argümanları kullanarak Twitter’da düşüncelerini yazmaya devam etti.

elızabeth warren twıtter hesabı

Castle Island Ventures’ın ortağı Nic Carter da şunları söyledi:

Warren’ın, Bitcoin hakkında söylediği her şey neredeyse yanlış. Onun despotik CBDC’si Bitcoin’in yerini tutmayacak veya Bitcoin’i iyileştirmeyecek. CBDC’ler sizi, verdiğiniz her finansal kararın onaylanması gereken bir hayata tabi tutmak istiyor.

Madencilik için kullanılan enerjinin yaklaşık %70’i artık yenilenebilir. Çin’in madencilik üzerindeki baskısıyla, çoğu çiftliklerin yeşil enerji kullanmaktan başka seçeneği olmadığı için Kuzey Amerika’ya taşınıyor.

Block Tower Capital CIO’su Ari Paul şöyle bir espri yaptı:

Sosyal medya Bitcoin’den daha fazla elektrik kullanıyor. Tweet atmayarak iklim değişikliğini daha fazla önleyebilirsin.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version