Muhabbit

Afrika’da Elektrik Faturaları Kripto Para İle Ödeniyor!

Afrika ülkelerinde elektrik faturası ödemeleri ETN tokeni kullanılarak yapılabiliyor.

4 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Electroneum (ETN) hizmet kapsamının dört ek Batı Afrika ülkesine (Benin, Togo, Fildişi Sahili ve Sierra Leone) genişletildiğini duyurdu. Böylece şirket Afrika hizmet kapsamını Nijerya, Senegal, Mali, Gambiya ve Gine-Bissau ile birlikte dokuz ülkeye çıkarmış oldu.

Afrika desteği, şirketin mobil uygulaması aracılığıyla kullanıcıların elektrik faturası ödemeleri ve mobil yayın süresi abonelikleri için ETN tokenini kullanmasına olanak sağlayacak.

Electroneum’da iş geliştirme başkanı olan Nigel Pooley konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Binlerce Electroneum kullanıcısının olduğu Afrika’da uygulanan elektrik faturası ödeme platformunun kullanılmasından çok memnunuz.”

Pooley’e göre, elektrik faturası ödeme özelliği şirketin ürün ve hizmet paketinde ETN yardımcı programı oluşturuyor ve bu işlemlerin çoğu Electroneum tarafından desteklenen AnyTask serbest platformundan geliyor.

Kripto paraların benimsenmesi, büyüyen iş ekonomisinde Afrikalı serbest çalışanların durumunu iyileştirmeye yardımcı olmaya devam ediyor.

Gelecek planları hakkında yorum yapan Pooley, şirketin doğrudan elektrik şirketleri ve mobil ağ operatörleriyle ortak olmak için çalıştığını açıkladı. Electroneum iş geliştirme şefine göre, şirketin amacı, kullanıcıların elektrik işlemleri ödemelerinde taban oranlardan yararlanmalarını sağlamak.

Şimdilik, çoğu ETN tabanlı fatura ödemeleri ve normal görüşme aboneliği Afrika’daki kripto dostu üçüncü taraf acenteler aracılığıyla gerçekleşiyor.

Pooley konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Güney Afrika’da The Unlimited ve Kamboçya’da Cellcard olmak üzere iki mobil şebeke operatörüyle doğrudan anlaşmalar yaptıklarını belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version