Muhabbit

Amazon AWS Chia Kripto Madenciliğine Destek Veriyor!

Amazon, Çinli madencilerin ilgisini değerlendirmek istiyor!

Amazon

Teknoloji devi Amazon, Amazon Web Services platformunda Chia madenciliğine adanmış bir çözüm duyurduğunu açıkladı!

Amazon AWS Chinese sitesindeki bir sayfaya göre platform, kullanıcıların Chia ağındaki yerel kripto para birimi olan XCH madenciliği yapmak için bulut tabanlı bir depolama sistemini beş dakika gibi kısa bir sürede kullanabileceklerini söylüyor.

Amazon AWS’nin Önceliği Çinli Kullanıcılar!

Amazon sayfası ayrıca, Chia cüzdan adresleri oluşturmak, bölge oluşturmak ve “farm”a başlamak için bulut hizmetlerinin nasıl kullanılacağına dair hızlı bir eğitim sağlıyor. Kampanya sayfası yalnızca Çince olduğundan, hizmetin önceliğinin Çinli kullanıcılar olduğu fark edildi.

Amazon AWS’nin çözümü tam olarak ne zaman tanıtmaya başladığı belli değil, ancak Chia madenciliğinin Çinli yatırımcılardan aldığı artan ilgi açık bir şekilde Amazon’u harekete geçirmiş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi geçen ay Çinli yatırımcıların Chia madenciliğine odaklandığı açıklandı. Bu durumla beraber, çeşitli sabit disk modellerinin fiyatları Çin’de %100’e varan bir fiyat artışı yaşamış.

Piyasada çok sayıda sabit disk kaynağı olmasına rağmen, bazı satıcılar ve toptancılar, stoklarını saklıyor gibi görünüyor.

Chia Nedir?

2017 yılında geliştirilmeye başlayan Chia, Bitcoin’in Proof-of-Work konsensüsünün yerini almak adına sabit diskleri bilgi işlem gücü olarak kullanmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır.

Elde ettiğimiz verilere göre madencilik için açılan ana ağ, 19 Mart tarihinde başlatıldı ve son iki ay içinde ağ üzerinde madencilik yapan depolama gücü ciddi oranda yükselmeye başladı. Tam sayı verecek olursak, bir eksabaytın üzerine çıkan depolama gücü, 1 milyon birimden fazla 1 TB sabit diskin depolama hacmine eşittir.

Bakalım Amazon AWS’nin Chia madenciliği ile olan entegrasyonu, platformu ne şekilde etkileyecek?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version