Muhabbit

Avalanche, Aave ve Curve’ün Katılımıyla 180 Milyon Dolarlık Teşvik Programını Başlattı!

Avalanche Vakfı, yeni teşvik programını duyurdu!

Avalanche

Avalanche vakfı yeni bir teşvik programı başlattı

Avalanche blockchain’i geliştiren Avalanche Vakfı, Avalanche Rush adı altında yeni bir teşvik programı başlattığını duyurdu!

Vakıf, 180 milyon $’lık teşviği merkeziyetsiz finans ürünlerini ve uygulamalarını Avalanche ağına çekmek için başlattığını açıkladı.

Teşvik programları genel anlamda Ethereum ağının çok kullanıldığı senaryolarda olumlu bir adım olarak nitelendirilebilir. Vakfın bu teşviği, Ethereum ağında yer alan bazı projeleri kendine çekebilir ve projelerin gelişimini iyi anlamda destekleyebilir.

Önde gelen DeFi protokolleri Aave, Curve ve BENQi’nin yanında teşvik programına katılan ilk isimler oldu. BENQi, vakfın yakın bir zamanda başlattığı bir likidite madencilik girişimi olarak öne çıkıyor.

Bir başka DeFi protokolü Stake DAO, Aave ve Curve’ün yanı sıra yeni stratejiler oluşturmak adına teşvik programına ismini yazdırmış durumda.

Teşvik programının ilk aşamasında, platformun yerel coini AVAX, 3 aylık bir süreçte Aave ve Curve kullanıcıları için bir likidite madenciliği teşviği olarak kullanılacak.

Ava Labs Yöneticisi Luigi D’Onorio DeMeo, konu hakkında şunları söyledi:

Bu, zaman içinde ödenecek olan bir teşvik. Teşvikte yer alan ücretin tamamı henüz tahsis edilmiş durumda değil. Avalanche ekibi olarak Layer 1 teknolojisi ile neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz.

Bu arada vakıf, Ava Labs’den farklı bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Ava Labs bir yazılım geliştirici şirketi olarak rol alırken Avalanche Vakfı, ekosistem için destekleyici güç olarak öne çıkmakta.

Avalanche Akıllı Sözleşme Platformları Arasında En Hızlısı!

Proof-of-Stake protokolü ile çalışan Avalanche, akıllı sözleşme platformunun blockchain sektöründe en hızlı platform olduğunu iddia ediyor. Eylül 2020’de başlatılan proje, Tether, Chainlink, Circle ve The Graph dahil olmak üzere 225’ten fazla projenin temelinde yer almaktadır.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Şubat ayında Avalanche, Ethereum ile entegre çalışan ve DeFi kullanıcılarının varlıklarını aktarmalarına izin veren bir köprü kurduğunu duyurmuştu.

İlk zamanlarda yeni projeden istediği verimi alamayan ekip, projeyi geliştirmeye devam etti ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacağına söz verdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version