Muhabbit

Binance Kanada ve Bahreyn’den Onay Aldı

Binance iki farklı ülkeden lisansını aldı.

Binance Muhabbit

binance

Binance dünyanın iki farklı ucunda yer alan ülkelerden resmi olarak onay aldı.

Kripto para borsası, Bahreyn Merkez Bankası tarafından bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için lisans anlaşması elde etti.

Binance CEO’su CZ, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Kripto para ve blockchain sektörüne güven sağlamak ve kitlesel benimsemeyi geliştirmek adına atılan güzel bir adım.

Ülkenin merkez bankasında görev alan Abdulkarim Haji, Binance’in genel merkezinin Bahreyn’de konuşlandırması için ideal bir bölge olduğunu söyledi.

Binance Kanada’da da Onaylı Bir Kurum Olma Yolunda

Bununla birlikte Binance, Kanada’da Binance Canada Capital Market ismiyle bir kripto para hizmet lisansının da sahibi oldu. Borsanın yeni iştirakı, dijital varlıklara, para transferlerine ve döviz işlemlerine olanak sunacak.

Bununla birlikte CZ, elde ettikleri lisansları Twitter üzerinden de duyurdu.

Binance’in bu adımları, firmanın Orta Doğu bölgesine odaklanma kararlarının bir yansıması olarak öne çıkıyor. Bildirilenlere göre şirket kısa süre önce Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi tarafından kurulan yeni kripto para merkezine katılan ilk kripto para borsası olmuştu.

Binance 2021 yılı boyunca düzenleyici kurumlar ile anlaşmak adına adımlar attı. Aynı zamanda şirket, düzenleyici kurumlarda görev almış çeşitli isimleri bünyesine katarak, elini bu konuda güçlendirmek için çalışmalar yapıyor.

Fakat geçtiğimiz günlerde Binance’in Türkiye iştirakı, MASAK tarafından finansal gözetim gerekliliklerini karşılamadığı dolayısıyla 750.000 $’lık para cezasına çarptırılmıştı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version