Muhabbit

Dubai Dünya Ticaret Merkezi, Kripto Para Merkezi’ni Kuracak!

Dubai’de hükümet destekli bir proje olan Dubai Ticaret Merkezi, kripto para piyasası için bir merkez oluşturmayı planlıyor.

Dubai Muhabbit

Dubai Muhabbit

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Dubai’de kripto paraların geliştirilmesini ve düzenlemesini desteklemek için Kripto Para Merkezi’ni kuracak. Dubai, kripto para dostu bir şehir olmayı planlıyor.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nin (DWTC) 20 Aralık’ta yaptığı resmi duyuruya göre, DWTC kripto paralarla alakalı ürünler şirketler veya borsalar için kapsamlı bir bölge olacak.

DWTC, oluşturacağı bu bölgede özel sektörle iş birliği yaparak, Kripto Para Merkezi’ni daha çekici bir hale getirmeye çalışacak. Bunun dışında Kripto Para Merkezi; yatırımcıları korumak, kara para aklamayı önlemek ve terörizm finansmanıyla mücadele etmek için bazı sert uygulamalar yapmaktan kaçınmayacağını ayrıca belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden Dubai’deki olan gelişmelerden bahsetti.

Changpeng zao

CZ, ekim ayında Dubai’den ev aldığını söylemişti ve evi için “very-pro crypto” yorumunu yapmıştı.

Dubai Merkez Bankası, iş planının bir parçası olarak 2021 yılında kripto paralar için bir düzenleme oluşturmayı planlıyordu. Şimdiye kadar kripto para endüstrisi için birçok düzenleme yaparken Dubai, kripto paralar için yeni bir ekonomik bölge haline geldi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version