Muhabbit

Binance Lisanslı Olmadığı İçin Uyarı Üstüne Uyarı Alıyor!

Hong Kong ve Litvanya Binance’in operasyonlarını kayıtsız ve lisanssız bir şekilde yürüttüğünü, borsayı uyardıklarını açıkladı.

binance muhabbit

binance muhabbit

Binance’i lisanslı olmadığı için uyaran bölgelere yenileri eklendi. Hong Kong ve Litvanya Binance’in operasyonlarını kayıtsız ve lisanssız bir şekilde yürüttüğünü açıkladı.

Küresel kripto para borsası Binance, operasyonlarını kayıtsız ve lisanssız yürüttüğü için uyarılmaya devam ediyor. Bu kez da Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) bugün (16 Temmuz 2021) yaptığı açıklamada, Binance Group’taki hiçbir kuruluşun Hong Kong’ta düzenlemelerden geçmiş herhangi bir operasyonu yürütmek için kayıtlı olmadığını açıkladı.

Bununla birlikte Hong Kong SFC, Binance’in hisse senedi token’larının Hong Kong’lu yatırımcılara sunulmasına dair endişelendiklerini de ekledi. Hisse senetleri token’ları “menkul kıymet” olarak kabul edildiğinde bu tür token’ları Hong Kong’ta pazarlamak veyahut dağıtmak için “düzenlenmiş bir faaliyet” gerektiği ve geçerli bir muafiyet olmadığı sürece SFC’den lisans alınması gerektiği açıklandı.

Aynı gün Binance’den de açıklama geldi. Binance, hisse senedi token hizmetini durdurduğunu, satış işlemlerinin sona erdirildiğini açıkladı. Bununla birlikte Ekim ayında satın alınanlara da desteğini durdurduğunu ekledi.

Binance’i Litvanya Merkez Bankası Da Uyardı!

Bugün Binance’e karşı uyarı açıklaması yapan tek düzenleyici kurum Hong Kong SFC değil. Litvanya Merkez Bankası da bugün Binance hakkında bir uyarı metni yayımladı. Şirketin “lisanssız yatırım hizmetleri” sunduğunu ve uyarıldığını açıkladı.

SFC ve Litvanya Merkez Bankası tarafından art arda yapılan açıklamalar daha önceden Birleşik Krallık, Japonya ve Ontario eyaletleri tarafından da yapılmıştı. Son zamanlarda düzenleyici kurumlardan bir dizi uyarı alan Binance’in izleyeceği yol haritası merak ediliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version