Muhabbit

Binance’in Japonya Pazarına Girme Olasılığı Düşük!

Binance’in Japonya hayalleri suya düşmek üzere!

Japonya

Japonya merkezli dijital varlık alım satım platformu Tao Tao, Asya ülkesindeki kullanıcılar için alım satım hizmetlerini başlatmak için Binance ile yaptığı görüşmeleri sona erdirdi.

Tao Tao’nun 5 Ekim tarihli yazısına göre platform, dokuz aylık görüşme sürecinin sonunda Binance ile “görüşmelerini sonlandırmaya karar verdiğini” belirtti. Binance, Japonya pazarına girme hedefinin bir parçası olarak 17 Ocak’tan beri dijital varlık ticareti platformunun yanı sıra Z Holdings’in kardeş şirketi Z Corporation ile işbirliğini tartışıyordu. Dijital varlık alım satım platformu şu anda ülkenin Finansal Hizmetler Dairesi darafından lisanslanırken, Binance’in böyle bir lisansı yok.

Tao Tao, anlaşmanın nasıl sona erdiğine dair belli bir ayrıntı vermedi. Fakat şirketin sözcüsü konu hakkında, platformun Binance ile “bir strateji üzerinde anlaşamayacağını” söyledi.

Ocak ayında duyurulan Borsa, ülkenin artan sayıda düzenleme uygulamalarına cevaben, belirsiz bir tarihte Japon kullanıcılarına erişimi kısıtlayacağını duyurdu. Binance, 2017’de Çin’den ayrıldıktan sonra önce Japonya’da bulunuyordu, ancak daha sonra ofislerini Malta’ya taşıdılar.

Hareket, FSA’daki Japon düzenleyicilerin 2018’de borsaya lisanssız faaliyet gösterdiği için bir uyarı göndermesi ile devam etti. Ek olarak, Japonya’nın Ödeme Hizmetleri Yasası ve Finansal Araçlar ve Borsa Yasası yoluyla kripto düzenlemelerinde yapılan değişikliklerin 2020’nin 2. çeyreğinden itibaren yürürlülüğe girmesi planlandı.

Bu yasal değişiklikler ile birlikte, kripto türev borsası BitMEX, Mayıs ayında hizmetlerini Japon kullanıcılara kapattı. Ancak Kraken, düzenleyicilerin Japon yan kuruluşu Payward Asia’ya bir kripto varlık borsası sağlayacısı olarak izin vermesinin ardından Eylül ayında ülkeye geri döneceğini duyurmuştu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Binance bir yolunu bulup Japonya pazarına girebilecek mi?

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Binance haberleri için: Binance Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version