Muhabbit

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 10.12.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 1

Herkese iyi akşamlar, bir süredir fiyat analizi yazılarıma ara vermiştim. Bugün bir Bitcoin fiyat analizi yazısı hazırlayarak arayı çok uzatmayayım dedim. Son Bitcoin fiyat analizi yazımda 16.500 dolar bölgesinden işlem görüyordu. O zamandan bu zamana fiyat belirli bir aralıkta seyretti ve çok ani ve büyük hareketleri pek görmekdik. Şimdi Bitcoin grafiğinin son durumuna bakalım.

BTC Fiyat 10 Aralık 2022

Bitcoin son 10 gündür 17.000 dolar seviyesinin üzerinde durmaya çalışıyor. Ama tam olarak başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Fiyat genel olarak 16.750 ve 17.250 dolar seviyeleri arasında gidip gelmekte. Yazıyı hazırladığım sırada 17.190 dolar bölgesinden işlem görüyor.

BTC Grafik 10 Aralık 2022

Bitcoin fiyat grafiği 10.12.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Bitcoin/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir ve 4 saatlik zaman dilimindedir.

BTC Analiz 10 Aralık 2022

Grafikteki yeşil bölgeler farklı zaman dilimlerindeki destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bununla birlikte grafikte iki adet yatay kırmızı çizgi de bulunmaktadır. Bunlar da yine aynı şekilde iki önemli seviyeyi göstermektedir. Örneğin 17.622 dolar seviyesinde bulunan yatay çizgi, fiyatı 19 Haziran tarihinde yapmış olduğu dip seviyesini göstermektedir. Hatırlarsanız uzun bir süre bu sseviyenin altına düşmemiştik.

İlk olarak fiyatta net olarak oluşmuş bir dönüş formasyonu yok. Ancak bu her şey değildir. Bazen genel olarak piyasanın durumuna ve çıkan haberlere karşı verdiği tepkilere bakmak gerekir. Genel olarak baktığımızda piyasa artık kötü haberlere karşı biraz duyarsızlaştığını düşünüyorum. Kötü bir haber çıksa bile eskisi kadar büyük satışlar pek göremez olduk. Bununla birlikte satış gelse bile kısa bir süre sonra fiyat toparlayıp eski seviyesine gelmekte.

Bunları toparladığımda fiyatın üzerindeki ölü toprağını atacağını ve en azından kendini 18.000 dolar seviyesine kadar taşıyacağını düşünüyorum. Ters bir harekette, yani fiyat 16.800 dolar bölgesinin altına sarktığında ise bu fikrimi bir süre için rafa kaldıracağım.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version