Muhabbit

Bitcoin Madencileri Eylül Ayında 1,31 Milyar Dolar Kazandı!

Bitcoin madencilerinin eylül ayı gelirleri arttı.

New

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madencilerinin 2021 yılı Eylül ayındaki toplam geliri 1,31 milyar doların biraz üzerinde oldu. 

Bilindiği üzere Bitcoin madencileri için en yüksek aylık gelir, 1,75 milyar doların üzerine çıkan Mart ayında kaydedilmişti; Ancak o günden bu yana bu seviye hala geçilememiş durumda.

Bitcoin

Gelir oranlarına bakıldığında eylül ayında elde edilen 1,31 milyar doların üzerindeki gelirin yaklaşık 20 milyon doları işlem ücretlerinden gelirken, geri kalan kısmı ise ağın blok sübvansiyonlarından geldi. Veriler incelendiğinde eylül ayında, ağustos ayına göre toplam gelirde yaklaşık 10 milyar dolarlık bir düşüş gözlemlenirken, işlem ücretleri gelirlerinde ise yaklaşık %4 oranında bir artış olduğu görülüyor. 

Madenciler geçen yıl üçüncü halving olayının ardından şu anda blok başına 6,25 BTC ile ödüllendiriliyor. Madenci gelirlerinin düşmesinde son dönemlerde Çin tarafından Bitcoin madencilerine yönelik devam eden baskılar sebep olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere madenciler yoğun baskılar yüzünden, üretim merkezlerini kapatarak başka yerleşim yerlerine taşınmaya başladı.

İşlem Ücretlerinin Payı

İşlem ücretlerinden elde edilen pay ise, ağustos ayındaki yaklaşık %1,35 oranından, eylül ayında %1,47’ye yükseldi.

Bitcoin İşlem Ücretleri Payı

Bunun yanında Bitcoin’in hash oranı da, bir sonraki zorluk ayarlamasına kadar blok üretim oranını geçici olarak yavaşlatan Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana ciddi oranda düştü.

Bitcoin Hash Rate

Bitcoin Hash Oranı

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version