Muhabbit

Bitcoin Madencilerinin Geliri Mart Ayında Rekor Kırdı!

Madenciler Mart ayında 1.75 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Eski Bitcoin Madencisi

Bitcoin madencilerinin 2021 yılı Mart ayındaki toplam geliri 1.75 milyar doları aştı. Bilindiği üzere Bitcoin madencileri için en yüksek aylık gelir, 1,36 milyar doların üzerinde bir rakamla Şubat ayında kaydedilmişti.

Bitcoin Aylık Gelir

Yapılan açıklamada Mart ayında yaşanan 1.75 milyar doların üzerindeki gelirin 167.21 milyon doları işlem ücretlerinden gelirken, geri kalan kısmı ise ağın blok sübvansiyonlarından geldi. Veriler incelendiğinde Mart ayında, Şubat ayına göre toplam gelirde %28,7 artış gözlemlenirken, işlem ücretlerinde ise %10,7 azalma olduğu görüldü.

Madencilerin Mart ayında elde ettikleri toplam madencilik geliri, Şubat ayındaki gelir miktarı olan 1,36 milyar dolardan % 28,7 oranla daha fazla atış göstermiş oldu. 

Bunun yanında günlük madencilik geliri de 20 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan yaklaşık 60 milyon dolara ulaştı. 

Bitcoin Günlük Gelir

Madenciler geçen yıl üçüncü halving olayının ardından şu anda blok başına 6,25 BTC ile ödüllendiriliyor. Bu nedenle, Bitcoin madencilerinin gelirindeki artış muhtemelen Bitcoin’in piyasa fiyatındaki son yükselişleri takip ediyor.

Bunların yanında, yeni madencilik ekipmanlarında yaşanan arz kıtlığı göz önüne alındığında, Bitcoin’in madencilik zorluklarındaki büyümenin de nispeten daha dengeli olduğu görülüyor. Çünkü Bitcoin madenciliği donanımına olan talep o kadar yüksek ki, birinci sınıf makineler Kasım ayında ön sipariş verilen fiyatın beş katı fazlasına satılıyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version