Muhabbit

CME Bitcoin Futures İşlemleri Uçuşa Geçti!

CME’nin Bitcoin Futures işlemlerindeki açık pozisyonlar, 1.47 milyar $’a ulaşarak rekor bir seviyeye çıktı.

CME Group ve Bakkt

CME Group’un Bitcoin Futures işlemleri, daha fazla kurumsal yatırımcının sektöre akın etmesiye, popülerleşmeye devam ediyor.

CME’nin Bitcoin Futures işlemlerindeki açık pozisyonlar, 1.47 milyar $’a ulaşarak rekor bir seviyeye çıktı. Bu rakam, yaklaşık 1 hafta önce 1.03 milyar $ olan seviyeye göre %42 daha yüksek.

Açık pozisyonlardaki artış, piyasaya daha fazla para girişinin olduğunu ve kullanıcıların Bitcoin’in oynaklığı sırasında kısa vadeli bir artış beklediğini göstermekte.

CME

CME, Aralık 2017’de Bitcoin Futures işlemlerini başlatmıştı ve şu anda ABD’de nakit ile Bitcoin Futures işlemlerini kullanıcılarına sunan tek düzenlenmiş borsa konumunda. Bu nedenle, diğer kripto borsaları arasında piyasaya gelen kurumsal ilgi açısından en doğru gösterge CME olarak nitelendiriliyor.

Şubat ayında CME, Ether vadeli işlemlerini başlatacağını duyurmuştu. Firma geçen hafta yaptığı açıklamada, “Bitcoin Futures ve opsiyon işlemlerinin başarısı üzerine CME, Şubat ayında Ethereum Futures işlemlerini ekleyecek” dedi.

Ek olarak, Bitcoin Futures işlem piyasasındaki toplam açık pozisyonlar an itibarıyla 8.78 milyar $ seviyesinde.

CME

Ether (ETH) Futures işlemlerine bakacak olursak, toplam açık pozisyon 2.06 milyar $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış görünüyor.

CME

Bitcoin ve Ether vadeli işlemlerinin yanı sıra, kripto para opsiyonları da yükseliş gösteriyor ve kripto türevleri alanında genel bir büyümeye yol açıyor.

Bitcoin opsiyonlarının toplam açık pozisyonu 6.23 milyar $ iken, Ether opsiyonları için bu rakam 1,03 milyar $ seviyelerinde bulunuyor.

Genel olarak, kripto türevleri piyasasının iki segmentinden, Futures en büyük pazar olmaya devam ediyor. Bu arada Bitcoin Futures ve opsiyon marketi en popüler ürünler olmaya devam etmekte. Bitcoin’in hemen arkasında ise Ethereum mevcut.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Son Yazılar

Exit mobile version