Muhabbit

Düzenleyici Kurumlar Kripto Paraları Ciddiye Almaya Başladı!

Düzenleyici kurumların gözü kripto paralarda!

Düzenleyici siber

CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, 2,6 trilyon $’lık piyasa değeri zirvesinin, dünya çapındaki düzenleyici kurumları kripto para birimlerine ilgi göstermeye zorladığını, ancak aynı zamanda büyüyen bir endüstriyi boğmak istemediklerini söyledi.

Belirsizliğin sektör için bir isim haline geldiğini belirten Demirörs, “SEC başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarını düzenleme konusunda daha ciddi olmak istiyor” dedi.

Kripto para birimleri, bu yıla 1 trilyon $’ın altında bir piyasa değeri ile girmişti. Bildiğiniz gibi kripto paralar, geçtiğimiz ay 2,6 trilyon $’lık bir piyasa değerine erişmişti. Demirörs, düzenleyici kurumların varlık sınıfını ciddiye almaya başladığını belirtiyor.

Düzenleyici kurumların piyasa algısı hakkında fikir veren Demirörs, düzenleyici kurumların AML ve KYC uyumluluğunu sağlamak ve büyüyen kripto para endüstrisini boğmadan piyasa gözetimini sağlamak istediğini söyledi.

Merkez Bankaları İnsanları Duyara Davet Ediyor!

Demirörs, merkez bankacılarının kripto paralar konusundaki uyarılarının duyarlılık nezdinde olduğuna da vurgu yaptı.

Yönetici, son haftalarda gördüklerimizi kaldıraçlı işlemleri patlatmak olarak nitelendirdi. Bitcoin tarihindeki en büyük günlük mumu sağlayan 19 Mayıs satışı, toplam kaldıraçlı işlemlerin %60’ını likide etmiş.

Bu düzenlemelerin nasıl şekilleneceğini görene kadar, riskten kaçınma yaklaşımı benimseyen birçok yatırımcı ve kullanıcı görüyoruz.

Kripto paraların fiyat hareketleri hakkında yorum yapan Demirörs, kripto para fiyatlarının çok uzun bir süre boyunca sabit duracağına inanmıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version