Muhabbit

Electrocoin, Kripto Paralar İle Yakıt Alma Dönemini Başlattı!

Kripto para kullanım alanı her geçen gün genişliyor.

Kripto para şirketi Electrocoin, sürücülerin kripto para kullanarak araç yakıtı almalarına izin vermek için Hırvatistan’daki yerel bir petrol ve gaz şirketi ile ortaklık kuruyor.

Hırvat haber kuruluşu Poslovni Dnevnik’e yayımlanan habere göre, ülkedeki 46 Tifon istasyonundan herhangi birinde araçlarına benzin doldurması gereken kişiler artık Bitcoin Ethereum, Stellar Lumen, XRP  ve EOS kullanarak ödeme yapabilecek. Tifon, bunu mümkün kılmak için Electrocoin’den bir kripto para ödeme platformu olan PayCek’i mevcut ödeme sistemlerine entegre edecek.

Tifon finans müdürü Ana Lokas, şirketin Hırvatistan’daki yabancı turistlerin, bu tür ödemeleri kullanma konusundaki yaygın alışkanlıkları nedeniyle ülkedeki kripto para ödemelerinin gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunacağını beklediğini söyledi. 

Electrocoin kurucusu ve yöneticisi Nikola Škorić, ortaklığın kripto para birimlerinin olanaklarını giderek daha fazla fark eden ciddi şirketlerin sonucu olduğunu dile getiriyor. Škorić ayrıca şu açıklamada bulundu:

“Bir kişi deposunu doldurmak üzere kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapmak isterse, PayCek aracılığıyla Tifon’a ödemenin işlendiğini bildirdiğimiz anda yakıtını alabilir. Bunu yaparken de  hiçbir zaman risk altında değiller.”

Tifon finans müdürü Ana Lokas, kripto para ödemelerinin Hırvatistan’da henüz emekleme döneminde olduğunu söylese de ülke, ekosistemin belirli alanlarında öncülük ediyor. İki yıl önce, Hırvat Postası ve Electrocoin arasında benzer bir programın pilot uygulaması yapıldı ve bölge sakinlerinin Zadar şehrindeki üç postanede kripto paralarını bozdurmalarına olanak sağlandı.

Bitcoin, on yıl önce oluşturulduğunda ödeme için kullanılmak üzere tasarlandı. Kripto para birimlerinden çoğunlukla yatırım açısından bahsediliyor, öte yandan, bunun gibi ortaklıklar ve önümüzdeki aylarda gelecek olan birçok ortaklık, kripto para birimlerinin yavaş yavaş orijinal fikirlerine geri döndüğünü gösteriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version