Muhabbit

Ethereum (ETH) Beş Ayın Zirvesinde! Daha Yükselecek Mi?

Gerçekleşen yükselişle beraber Ethereum 2020 yılının en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı.

200 USD’lik direnç seviyesisin aşılmasıyla Ethereum, Eylül 2019’dan beri görülmeyen beş ayın zirvesinde.

Gerçekleşen yükselişle beraber Ethereum 2020 yılının en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı. Şu sıralar 210 USD seviyelerinin üstünü yoklayan Ethereum 200 USD bandının üstünde tutunmayı başarabilecek mi göreceğiz. Hacimli geçişle birlikte belki de bu seviyelerin altı bir daha görülmeyebilir. Son yükseliş hareketi Ethereum’un market değerini 2 milyar USD arttırmış durumda. Bu hareketle Ethereum ikinci sıradaki pozisyonunu iyice sağlamlaştırdı. Ocak ayında 127 USD seviyelerinde dolaşan kirpto para, kararlı bir tırmanışla değerini 45% arttırmış durumda.

Benzer şekilde ETH/BTC paritesinde de iyi bir performans sergileyen Ethereum 24 saat içerisinde 4%, yılbaşından bu yana ise 21% değerini arttırmış durumda. Şu sıralar Ethereum fiyatı 0.02176 BTC seviyelerinde seyrediyor. Ethereum şu sıralar iyi bir yükseliş sergilese de, bu konuda yalnız değil. Demirbaş kripto paraların çoğu şu sıralar bu yükselişe eşlik eder durumda. Bütün market birlikte bir yükseliş yaşıyor demek de çok yanlış olmaz.

Özellikle Ethereum Classic(ETC), Dash(DASH), Zcash(ZEC) gibi kripto paraların diğerlerinden daha sert bir yükseliş gerçekleştirmesi bu noktada bahsedilmeye değer. Ethereum Classic’in yükseliş sebepleriyle alakalı analizimizi Muhabbit Özel haberimizdeki videoda Squanch anlatımıyla bulabilirsiniz.

Genel ani yükseliş için belirli bir sebep bulunmazken Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri marketi cesaretlendirmiş ve ölü toprağını üzerinden atmış olabilir. Bitcoin’in 9500 USD barajını aşmasıyla beraber markette daha kuvvetli hareketler görülmesi olası. Bu yükseliş markete yeni para girişinin ve yeni yatırımcıların dahil olmasının önünü açabilir. Aynı zamanda Binance’ın altcoinler için marjin işlemleri artırması ve neredeyse her hafta yeni bir altcoin için kaldıraçlı-vadeli işlemleri başlatması da piyasaya hareket getiren etmenlerden. Popüleritesini kaybeden IEO akımı şu sıralar yerini marjin ve vadeli işlemlere bırakmış durumda. Bakalım bu yeni akımın piyasadaki hakimiyeti ne kadar sürecek.

Son Yazılar

Exit mobile version