Muhabbit

Ethereum Madencilik Gelirleri Rekor Kırıyor!

Madencilerin Şubat ayı gelirleri 1 milyar doları aştı.

Ethereum

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri ilk kez Şubat ayı içinde 1 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Ethereum madencilerinin başarıyla oluşturdukları her yeni blokla Ocak ayındaki madencilik gelirinin 541 milyon dolardan fazlasının ağdaki işlem ücretlerinden geldiği ve bunun toplam gelirin yaklaşık % 54’ünü oluşturduğu belirtiliyor.

Ethereum

Artan madencilik geliri, Ethereum’un, ağdaki yüksek işlem ücretlerinin yanı sıra bu ay tüm zamanların en yüksek fiyatlara ulaşması ile desteklenmiş görünüyor.

Ağda yapılan işlemlere ait ücretlerin artması ve Ethereum fiyat artışı ile birlikte Ocak ayında görülen 800 milyon doların üzerindeki önceki rekor seviyeyi geçmiş oldu.

Bunun yanında Ethereum madencilerinin her megahash saniye (MH/s) bilgi işlem gücü başına günlük geliri de 2018’in başından bu yana görülmeyen bir seviyeye gelen ocak ayını da geçmiş durumda.

Ethereum madenciliğine olan ilgi son zamanlarda tekrardan artış göstermeye başladı. Özellikle ünlü grafik yongası üreticisi Nvidia, çok beklenen madenci serisini yakın zaman önce duyurması piyasada oldukça olumlu bir tepkiye yol açtı.

Nvidia’nın iddia ettiğine göre bu grafik yongaları tamamen profesyonel madencilik operasyonları için özel olarak tasarlanmış. Belirtilenlere göre, NVIDIA CMP tamamen açık ve hava akışı için optimum performans sağlayan bağlantı noktalarına sahip ve daha fazla GPU’nun tek bir CPU tarafından kontrol edilebilmesi için özel olarak tasarlanmış. Bu sayede bu GPU’lar en iyi madencilik performansını verecek.

Tüm bunların yanında tarihin en yüksek rakamlarını görerek ilk kez 2.000 $ seviyesini geçen Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ETH, şu anda Tradingview’den aldığımız verilere göre yazım itibari ile 1.517 dolardan işlem görüyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version