Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BLOCKCHAIN

Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!

Ekran kartı stok sorununa çözüm geliyor!

Yayın:

-

Kripto paralara olan ilginin artması, piyasadaki Nvidia ekran kartlarında yaşanan stok sorunu ile taçlanmıştı.

Fakat görünüşe göre bu durum ilerleyen günlerde değişecek. Çünkü ünlü grafik yongası üreticisi Nvidia, sonunda çok beklenen madenci serisini duyurdu!

CMP HX ismiyle piyasaya sürülecek olan yonganın 4 ayrı versiyonu bulunuyor.

Nvidia’nın sunduğu madencilik yongalarının teknik özellikleri ise şu şekilde sıralandı:

Madenci yongalarının teknik özellikleri. Kaynak: Nvidia

Nvidia’nın iddia ettiğine göre bu grafik yongaları tamamen profesyonel madencilik operasyonları için özel olarak tasarlanmış. Belirtilenlere göre, NVIDIA CMP tamamen açık ve hava akışı için optimum performans sağlayan bağlantı noktalarına sahip ve daha fazla GPU’nun tek bir CPU tarafından kontrol edilebilmesi için özel olarak tasarlanmış. Bu sayede bu GPU’lar en iyi madencilik performansını verecek.

Bu arada, Nvidia tıpkı oyuncu serisi ekran kartlarında çalıştığı, Asus, Colorful, Evga, Gigabyte, MSI ve Palit gibi ortaklar ile üretime başlayacağını duyurdu.

İlk iki yonganın bu senenin ilk çeyreğinde çıkış yapması beklenirken, daha güçlü diğer iki yonganın, bu senenin ikinci çeyreğinde çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bildiğiniz gibi tüm dünyada ciddi bir ekran kartı stok problemleri yaşanıyor. Tavsiye edilen fiyatı 399 $ olan bazı ekran kartlarının fiyatı, 700-800 $’a kadar yükselmiş durumda. Gittikçe fazlalaşan madencilik talebi dolayısıyla Nvidia’nın yaptığı bu hamle, hem madencileri hem de oyuncuları sevindirecektir.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün, ZOTAC firmasının ABD ayağı, Twitter üzerinden RTX 3070 White Edition GPU’ların fotoğrafını, madenciliğe hazır etiketiyle paylaşarak, oyuncuları kızdırmıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version