Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64526.86
-0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.7
-1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.48
-4.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.9
-1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!

Ekran kartı stok sorununa çözüm geliyor!

Clock
Paylaş
Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!

Kripto paralara olan ilginin artması, piyasadaki Nvidia ekran kartlarında yaşanan stok sorunu ile taçlanmıştı.

Fakat görünüşe göre bu durum ilerleyen günlerde değişecek. Çünkü ünlü grafik yongası üreticisi Nvidia, sonunda çok beklenen madenci serisini duyurdu!

728×90 muhabbit - Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!300x250 muhabbit - Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!

CMP HX ismiyle piyasaya sürülecek olan yonganın 4 ayrı versiyonu bulunuyor.

Nvidia’nın sunduğu madencilik yongalarının teknik özellikleri ise şu şekilde sıralandı:

nvidia mining muhabbit 960x600 - Son Dakika! Nvidia Madenci Serisini Duyurdu!
Madenci yongalarının teknik özellikleri. Kaynak: Nvidia

Nvidia’nın iddia ettiğine göre bu grafik yongaları tamamen profesyonel madencilik operasyonları için özel olarak tasarlanmış. Belirtilenlere göre, NVIDIA CMP tamamen açık ve hava akışı için optimum performans sağlayan bağlantı noktalarına sahip ve daha fazla GPU’nun tek bir CPU tarafından kontrol edilebilmesi için özel olarak tasarlanmış. Bu sayede bu GPU’lar en iyi madencilik performansını verecek.

Bu arada, Nvidia tıpkı oyuncu serisi ekran kartlarında çalıştığı, Asus, Colorful, Evga, Gigabyte, MSI ve Palit gibi ortaklar ile üretime başlayacağını duyurdu.

İlk iki yonganın bu senenin ilk çeyreğinde çıkış yapması beklenirken, daha güçlü diğer iki yonganın, bu senenin ikinci çeyreğinde çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bildiğiniz gibi tüm dünyada ciddi bir ekran kartı stok problemleri yaşanıyor. Tavsiye edilen fiyatı 399 $ olan bazı ekran kartlarının fiyatı, 700-800 $’a kadar yükselmiş durumda. Gittikçe fazlalaşan madencilik talebi dolayısıyla Nvidia’nın yaptığı bu hamle, hem madencileri hem de oyuncuları sevindirecektir.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün, ZOTAC firmasının ABD ayağı, Twitter üzerinden RTX 3070 White Edition GPU’ların fotoğrafını, madenciliğe hazır etiketiyle paylaşarak, oyuncuları kızdırmıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar