Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69176
-0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3837.22
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.01
-1.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
-2.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

1. TARAFLAR

İşbu Muhabbit Kullanıcı Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), Muhabbit Medya Danışmanlık Turizm İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret  A.Ş (Bundan sonra “Muhabbit” olarak anılacaktır) ile Muhabbit’e ait muhabbit.com alan adlı internet sitesine (Bundan sonra “Site” olarak anılacaktır) üye olacak ya da ziyaret edecek kullanıcılar arasında akdedilmiştir.

Muhabbit’e ait Site’ye üye olunduğu ve/veya internet sitesi üzerinden sunulan hizmetler kullanıldığı anda işbu Sözleşme’nin hüküm ve şartları, Site’ye üye olan ya da Site hizmetlerini kullanan, Site’yi ziyaret eden kullanıcılar tarafından kabul ve taahhüt edilmiş kabul edilecektir.

Sözleşme’nin her iki tarafı ayrı ayrı Taraf, birlikte Taraflar olarak anılacaktır.

2. TANIMLAR

2.1. Muhabbit Medya Danışmanlık Turizm İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

Şirket Adresi: ​​İlkyerleşim Mah. 1979 Sok. Yeniboyut Sitesi D-Blok No: 9D İç Kapı No: 9 Yenimahalle / Ankara

Vergi Dairesi/No: Ostim Vergi Dairesi / 6231542317, Ticaret Sicil No: 455608

2.3. Site: Muhabbit’e ait muhabbit.com alan adı ve bu alan adına ait alt alan adlarından oluşan internet sitesini ifade etmektedir. Bundan sonra “Site” olarak anılacaktır.

2.4. Kullanıcı: Muhabbit’e ait Site’ye üye olan ya da Site’de verilen hizmetleri kullanan, Site’yi ziyaret eden, T.C. kanunlarına göre reşit, gerçek kişileri ifade etmektedir. Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.

2.5. İçerik: Site’de yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikleri ifade etmektedir. Bundan sonra kısaca “İçerik” olarak anılacaktır.

2.6. Platform: Muhabbit’e ait Site, Site’ye ait alt alan adları ve Android ve IOS işletim sistemi tabanlı mobil uygulamaları ifade etmektedir.

3. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme; Muhabbit ile Muhabbit’e ait Site’ye üye olan ve/veya ziyaret eden Kullanıcı arasında akdedilmiş olup Site üzerinde sunulan hizmetlerin, uygulamaların ve içeriklerin kullanılması koşullarının belirlenmesi ve tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi amacıyla akdedilmiştir.

4. TARAFLARIN HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Kullanıcı, Site’ye üye olarak veya Site’yi ziyaret ederek işbu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Sözleşme’yi kabul etmekle birlikte gerçek kişi Kullanıcılar, 18 yaşından büyük olduğunu ve Sözleşme yapmak için fiil ehliyetine sahip olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2. Kullanıcı, Site’yi ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, Muhabbit tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.

4.3. Kullanıcının Site’ye içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için ana sayfada bulunan “Üye Ol” bağlantısına tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad ve talep edilecek diğer verileri girerek Site’ye üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içerik paylaşmak, içeriklere yorum yapmak hizmetlerinden ise e-posta adresi, ad, soyad bilgilerini girerek üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanabilmektedir.

4.4. Kullanıcı; üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.5. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.

4.6. Kullanıcı, Site’de kayıtlı üyelik hesabını, profil ayarlarında yer alan “Üyeliğimi Sil” butonunu tıklayarak kapatabilir. Üyelik hesabı kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilebilir.

4.7. Kullanıcı, Muhabbit’in dilediği zaman üyelerinin herhangi bir sebeple tek taraflı olarak üyeliğine son verebileceğini, üyelik hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, böyle bir durumda Muhabbit’ten hiçbir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.8. Üyeler; 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen, 1 (bir) yıl boyunca Site’ye yazılı veya görsel giriş yapılmayan veya güncellenmeyen üyelik hesaplarının Muhabbit tarafından silinebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.9. Site alan adı ile üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar Muhabbit’e aittir. Üyelerin, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının-sitelerin alt alan adları farklı üyelerce kullanılabilir.

4.10. Site’de herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren mesajlar atmak, içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra Muhabbit tarafından üyelikten çıkarılabilecektir.

4.11. Site’de yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, Site’ye Muhabbit’in onayına istinaden üyeler tarafından girileceği gibi Site editörleri ve yazarları tarafından da girilebilecektir.

4.12. Site’ye yüklenen içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından Site’ye eklenen, yüklenen, yaratılan her türlü içerik ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

4.13. Muhabbit, herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda, içeriği yükleyen Kullanıcı’ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden Muhabbit hiçbir şekilde sorumlu değildir. Muhabbit; ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri/sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, Muhabbit’ten hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

4.14. Muhabbit, Kullanıcı’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.

4.15. Site’de sunulan hizmetleri kullanmak dışında, Site’de yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, dağıtımını yapmak veya depolamak yasaktır. Kullanıcı, Site’de yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.

4.16. Site’de yayınlanan hiçbir içerik, üçüncü kişiler tarafından yayın hakkı içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.

4.17. Kullanıcı, Site’ye eklenmesi için Muhabbit’in onayına sunacağı içeriklerde 3. kişilerin kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, aldatıcı unsurlar, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık, yasa dışılık, örtülü reklam unsuru bulunmayacağını taahhüt etmiştir.

4.18. Muhabbit, Site’nin belli alanlarını veya kategorilerini ve kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.

4.19. Site’ye üye olanlar, üyelikleri sona erse dahi üyelik hesabı ile gerçekleştirdikleri tüm eylemlerden, yükledikleri tüm içeriklerden, üyelik hesabı ile ilgili her türlü içerik ve eylemden yalnızca kendileri sorumludur.

4.20. Muhabbit; üyelik hesaplarının güvenliği için azami dikkat gösterecektir. Ancak üyelik hesabında kayıtlı bilgiler ve hesap şifresinin güvenliği Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, üyelik hesabına ilişkin bilgileri hiçbir zaman 3. kişilerle paylaşmamalıdır. Üyelik hesabında Kullanıcı’nın kontrolü dışında bir durum olduğunun fark edilmesi durumunda derhal Muhabbit ile irtibata geçilmelidir. Kullanıcı’nın üyelik hesabı şifresinin 3. kişiler tarafından ele geçirilmesi ve 3. kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması dahil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım, Kullanıcı’nın sorumluluğunda olup; kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı’ya aittir.

4.21. Kullanıcı, diğer kullanıcı ve üyelerin Site’yi kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veritabanlarını ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunamaz, herhangi bir yazılım, donanım veya iletişim unsuruna zarar veremez, virüs içeren yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya oluşturamaz, yetkisi olmayan herhangi bir sisteme, dataya, şifreye ulaşmaya çalışamaz, direkt veya dolaylı olarak, verilen hizmetlerdeki algoritmaları ve kodları deşifre edecek, işlevlerini bozacak davranışlarda bulunamaz, içerikleri değiştiremez, dönüştüremez, çeviremez, alıntı göstermeksizin başka sitelerde yayınlayamaz, kanunen yasak bilgiler içeren mesajlar, zincir posta, yazılım virüsü gibi 3. kişilere zarar verebilecek içerikleri dağıtamaz, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek program ve/veya bilgiler gönderemez, bunun gibi hukuka aykırı ve Muhabbit ile Site’ye zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Aksi halde; Muhabbit’in tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve hukuki taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

4.22. Muhabbit; Kullanıcı’nın, bu Sözleşme’ye aykırı davranması, Site’yi kullanırken ya da Site’ye üye olurken verdiği bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, Site’de verilen hizmetleri kötü niyetli şekilde kullanması halinde veya Muhabbit’in gerekli görmesi halinde Site’yi kullanmasını engelleyebilir veya üyeliğini gerekçe göstermeksizin sona erdirebilir. Bu durumlarda Muhabbit’in ayrıca hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır.

4.23. Fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere Site’da yer alan tüm içerikler ile Site alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla telif haklarına konu diğer haklar Muhabbit’e aittir veya Muhabbit tarafından bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu sebeple; söz konusu içerikler Muhabbit’ten izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; Muhabbit tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

4.24. Tüm mali hakları Muhabbit’e ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlanamaz.

4.25. Site’de yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin Site’ye bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için Site’nin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, Site’de yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması Muhabbit’in yazılı izni olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

4.26. Kullanıcı, Site’de yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını Site’ye yer, süre ve mecra ile sınırlı olmaksızın geri dönülmez olarak devretmekte, bedelsiz olarak tam lisans hakkı vermektedir. Bu sebeple; Kullanıcı, söz konusu içeriği ancak bu Sözleşme’nin 4.25. maddesinde belirtilen şartlara uygun şekilde kullanabilecektir. Bu şartlar dışında söz konusu içeriğin kullanımı Muhabbit’in yazılı onayına tabidir.

4.27. Kullanıcı’nın yayın hakkına sahip olmadığı içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlaması gerekmekte olup; aksi halde Kullanıcı Sitenin ve Muhabbit’in uğradığı ve uğrayabileceği doğrudan ve dolaylı, maddi ve manevi tüm zararını tazmin etmekle yükümlüdür.

4.28. Muhabbit, Site’nin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte Kullanıcı’nın teknik sorunlar yaşaması veya diğer nedenlerle bilgisayarına virüs bulaşması veya herhangi bir zarara uğraması halinde uğranacak zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla Kullanıcı’nın bilgisayarı veya programlarının hasar görmesinden) dolayı Muhabbit’in sorumluluğu bulunmamakta olup; bu sebeple Muhabbit’nden hiçbir talepte bulunulamaz. Kullanıcı, anılan zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

4.29. Muhabbit, Site’nin hizmetlerinin yapısını Kullanıcı’ya önceden bildirim yapmaksızın dilediği zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

4.30. Muhabbit; Site’de yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte yayının ve/veya Site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir. Böyle bir durumda Muhabbit’in sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.31. Muhabbit’in veya Muhabbit’in hizmet aldığı 3. kişi veya kuruluşların kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Muhabbit’in sorumluluğu bulunmamakta olup; kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir. Bu sebeple; Kullanıcı’nın verilerini korumak üzere kendi önlemlerini alması önerilmektedir.

4.32. Kullanıcı’nın Muhabbit’e verdiği bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen (e-posta adresleri, IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da Kullanıcı’nın tercihine bağlı olarak Muhabbit’e verdiği veya Muhabbit’in erişimine onay verdiği bilgilerdir. Muhabbit, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için bu bilgileri kanunlarda yer alan üst sınırı aşmamak kaydı ile Kişisel Verileri Koruma Kanunu gözetilerek saklayacaktır. Ayrıca Muhabbit Kişisel Veri Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

4.33. Muhabbit; Kullanıcı’nın bilgilerini saklama konusunda azami özeni göstermekle beraber Muhabbit tarafından saklanan Kullanıcı verilerinin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde Muhabbit’in sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı; Site’yi her ziyaret ettiğinde, IP adresi, işletim sistemi, kullandığı tarayıcı (Explorer, Chrome vs.), bağlantı zamanı, süre bilgileri ve benzeri bilgiler otomatik olarak kaydedilmekte olup; Kullanıcı’nın izni gerekmeksizin elde edilen bu bilgilerin 3. kişilerle paylaşılmamak kaydıyla Muhabbit tarafından kişisel bilgilerinizle ilişiklendirilerek veya anonim olarak kullanılması mümkündür.

4.34. Kullanıcı, Site’yi ziyaret ettiği süre boyunca Muhabbit, “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve Kullanıcı’yı tekrar tanımak için kullanılabilir. İşbu Sözleşme ile Kullanıcı Muhabbit Çerez Politikası’nı okuduğunu ve kabul ettiğini beyan ve taahhüt etmektedir.

4.35. Muhabbit’in Kullanıcılarına göndereceği bildirimlere, e-postalara, mesajlara, zaman zaman Site’ye, tanıtım postalarına veya reklamlarına, 3. kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebileceğini Kullanıcı kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girmesi halinde söz konusu siteler ya da bu sitelerin uygulamaları Muhabbit’in kontrolü altında olmadığı gibi bu Sözleşme, erişilebilen bahse konu diğer siteler bakımından geçerli değildir. Bu siteler ile sitelerin uygulamalarında yer alan bilgilerin doğruluğuna, bilgi kullanımına, gizlilik ilkelerine ve içeriğine ilişkin olarak Muhabbit’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.36. Kullanıcı, Site’deki yenilikler ve sair konulardaki reklam ile duyurulardan haberdar olmak istiyorsa Sitein e-posta gönderim listesine kayıt olabilir. Muhabbit’in üyelerine göndereceği bildirimlere, e-postalara, mesajlara, zaman zaman Site’ye, tanıtım postalarına veya reklamlarına 3. kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebileceğini Üyeler kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının e-posta gönderim listesinden çıkması için ayarlar menüsünden gerekli ayarları yapması yeterlidir.

5. DİĞER HÜKÜMLER

5.1. Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde cari T.C. hukuku uygulanacak olup; İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

5.2. Taraflar, bu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda, Muhabbit’in defter ve kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının (e-posta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları [log] ve benzeri) 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Delil Sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5.3. Tarafların birbirlerine gönderecekleri bildirimler, Kullanıcının Site’ye bildirdiği adres ve/veya e-posta adresi ile Muhabbit’in bu Sözleşme’de belirtmiş olduğu adres ve/veya e-posta ([email protected]) adresine gönderilecektir. Kullanıcının Site’ye bildirdiği adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde, yeni adres ve/veya e-posta adresini Muhabbit’e yazılı olarak bildirecektir. Muhabbit; adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde ilgili değişiklik bu Sözleşme’ye aktarılacaktır. Aksi takdirde; Kullanıcının Muhabbit’e bildirdiği adres ile e-posta adreslerine ve Muhabbit’in bu Sözleşme’de yer alan adres ile e-posta adreslerine yapılacak tebligatlar, geçerli tebligatın tüm hukuki sonuçlarını doğuracaktır.

5.4. Bu Sözleşme’nin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi, Sözleşme’nin diğer maddelerini geçersiz kılmayacaktır.

5.5. İşbu Sözleşme kapsamında mücbir sebepler, bu Sözleşme ile belirlenen mükellefiyetlerin ifası ile arasında objektif bir illiyet rabıtası bulunmak kaydıyla, Muhabbit’in kontrolü dışında gelişen  yangın, sel, deprem, toprak kayması, salgın hastalık, savaş, yangın ve şiddet eylemlerinin ve bu sebeplerle sınırlı kalmamak kaydıyla mücbir sebep niteliğinde diğer olayların meydana gelmesi gibi mücbir sebepler nedeni ile Muhabbit’in işbu Sözleşme’den kaynaklanan yükümlülüklerinden herhangi birini yerine getirememesi halinde; Muhabbit söz konusu süreçte verdiği hizmetleri durdurma hakkına haizdir. Söz konusu mücbir sebep Sözleşme’nin ifasını imkansız kılarsa Sözleşme kendiliğinden feshedilmiş sayılır.

5.6. Taraflar’ın işbu Sözleşme’den kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.

5.7. İşbu Sözleşme’de hüküm bulunmayan ve/veya düzenlenmeyen hususlarda varsa ilgili mevzuat hükümleri, ilgili mevzuatta hüküm bulunmayan hallerde genel hükümler uygulanır.

5.8. Kullanıcı, işbu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

5.9. Bu Sözleşme, Site’ye yeni özellikler eklendikçe veya Site Kullanıcılarından yeni öneriler geldikçe yeniden, önceden Kullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, Kullanıcının Site’yi her ziyaret ettiğinde, kullandığında bu Sözleşme’yi yeniden gözden geçirmesi önerilmektedir. Bu belge, en son Kasım  2021 tarihinde güncellenmiştir.

E-posta: [email protected]

Adres: İlkyerleşim Mah. 1979 Sk. Yeniboyut Sitesi, D-Blok No:9D, İç Kapı No:9, Yenimahalle, Ankara / Türkiye