Muhabbit

FTX CEO’su, Robinhood Borsasından Hisse Aldı!

Kripto paralar ve kripto para borsalarındaki derin düşüş sonrası, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’den önemli bir hamle geldi

Kripto paralar ve kripto para borsalarındaki derin düşüş sonrası, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’den önemli bir hamle geldi. Popüler kripto para borsalarından biri olan FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’nin komisyonsuz kripto para borsası Robinhood’dan hisse aldığını açıkladı.

FTX CEO’su Robinhood’a Yatırım Yapma Kararı Aldı!

Robinhood

Bahamalar merkezli ünlü kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood’tan 56 milyon dolarlık HOOD hissesi satın aldı. Satın alınan bu hisselerle birlikte Sam Bankman-Fried, Robinhood borsasından yaklaşık yüzde 7.6 hisse almış oldu.

Satın alınan Robinhood hisseleri ise Bankman-Fried‘ın sahibi olduğu Emergent Fidelity Technologies Ltd. şirketi üzerinden alındı. Satın alınan yüzde 7.6’lık Robinhood hissesi için ise yaklaşık 560 milyon dolarlık bir ödeme yapıldı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Robinhood Hissesi Almasıyla HOOD Hisseleri Yükselişe Geçti!

sam bankman

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Robinhood üzerinden hisse alması sonrasında HOOD hisse fiyatlarında yaklaşık yüzde 28’lik bir yükseliş yaşandı.

Bildiğiniz üzere son günlerde UST cephesinde esrarengiz olaylara şahitlik ediyoruz. Algoritmik bir stablecoin olan UST’nin dolar endeksine tutunamayıp büyük bir çöküş yaşaması kripto para piyasasında büyük bir şaşkınlık yarattı.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz günlerde stablecoin UST  hakkında da önemli açıklamalarda bulunmuştu. Sam Bankman-Fried kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, stablecoinlerin  tanımlarının belirlenmesi gerektiğinin altını çizmiş aynı zamanda stablecoin tanımı için kendi önerilerini sunmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version