Muhabbit

Grayscale Ethereum’u New York City’ye Benzetti!

Grayscale yayımladığı raporda DeFi sektörünün büyüme potansiyeline değindi. Ayrıca Ethereum, Avalanche ve Solana’yı şehirlere benzetti.

spot bitcoin etf başvurusu

grayscale etf başvurusu

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments bir rapor yayımladı. Raporunda Grayscale, Layer 1 DeFi protokollerine olan güvenini duyurdu ve piyasa hacmi yaklaşık olarak 200 milyar dolar olan DeFi sektörü, Grayscale’a göre hala hak ettiğinden çok daha az değer görüyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Blok Zincirlerine Benzeyen Şehirler

Grayscale yayımladığı raporda, Dragonfly Research’ün yaptığı benzetmelere yer verdi. Dragonfly Research, bilinen önemli akıllı kontrat platformlarını “dijital şehirlere” benzetiyor.

Ethereum raporda, New York City’ye benzetilmiş. Belirli alanlarda geniş, pahalı ve sıkışık olmasına rağmen Ethereum en çok rağbet gören protokol olmayı sürdürüyor. 500’den fazla uygulaması ve 100 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ethereum, en yakın rakibinden 10 kattan daha fazla büyümüş durumda.

Ethereum’un New York City’ye benzetildiği raporda Polygon, New York City’de bulunan bir gökdelene benzetilmiş. Bilindiği gibi Polygon, Ethereum ağı üzerinde Layer 2 hizmeti veren bir protokol ve Ethereum üzerindeki tıkanıklığı azaltmak için çözümler sunuyor.

Peki Avalanche’a baktığımızda ne görüyoruz? Rapora göre Avalanche, Chicago’ya benzetilmiş. Ağ yapısı New York City’ye nazaran daha küçük, işlemler daha ucuz ve sistemde daha az tıkanıklık yaşanıyor. Gelişim ise belirli alanlarda merkezi şekilde sürüyor.

İlginizi çekebilir: Avalanche Network Nedir?

Solana ise tamamen farklı bir mekanizma ile yönetiliyor ve hızı ile Layer 1 zincirleri arasında göz dolduruyor. Raporda Solana, Los Angeles’a benzetilmiş.

Raporda NFT ve metaverse sektörlerinin önemli büyümesine dikkat çeken Grayscale; DeFi’ın da değerinin anlaşılması ile birlikte ilerleyen yıllarda bu 3’lünün, 2 trilyon dolar değerindeki kripto para piyasa hacminden daha fazla bir hacime sahip olacağını öngörüyor.

Grayscale Kripto Para Sepetini Açıkladı

Geçtiğimiz salı günü (22.03.2022) Grayscale; SOL, ADA, AVAX ve daha fazlasından oluşan kripto para sepet fonunu tanıttı ve lansmanını duyurdu.

Grayscale’in hali hazırdaki diğer ürünü ise dünyanın en büyük Bitcoin fonu olan Bitcoin Trust. Yakın geçmişte Grayscale, bu fonu bir ETF’ye dönüştürmek için SEC’ye başvurmuştu ancak SEC tarafından henüz olumlu bir yanıt gelmedi.

İlginizi çekebilir: Grayscale, Yatırımcılarından SEC’ye Baskı Yapmasını İstedi!

Daha Fazla Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version