Muhabbit

Huobi Singapur’dan Çekilecek!

Borsa, kullanıcılarına Mart ayının sonundan önce fonlarını borsadan çekmelerini ve mevcut pozisyonlarını sonlandırmalarını istedi.

Huobi-aelf-Muhabbit

Huobi-aelf-Muhabbit

Huobi Global, yerel düzenlemeler dolayısıyla Singapur’dan çekileceğini açıkladı.

Huobi Global’in kurucu ortağı Du Jun ve Global Strateji Yöneticisi Jeff Mei’ye göre Huobi, toplam kullanıcı tabanının yarısı olan Çinli kullanıcıları kaybettikten sonra global anlamda büyümek için adımlar atıyor.

Fakat elde ettiğimiz bilgilere göre kripto para borsası, Salı günü yaptığı açıklamada yerel düzenleyici kanunlara uymak adına Singapur’da bulunan tüm kullanıcı hesaplarını 31 Mart 2022’ye kadar kapatacağını belirtti.

Bildiğiniz gibi Singapur, kripto para dostu bir ülke olarak öne çıkıyor. Ancak Huobi, ülkeyi kısıtlı yargı bölgesi olarak nitelendiriyor.

Borsa, kullanıcılarına Mart ayının sonundan önce fonlarını borsadan çekmelerini ve mevcut pozisyonlarını sonlandırmalarını istedi.

Bu arada, ABD, Kanada, Küba, İran, Japonya, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Venezuela ve Kırım’da yer alan kullanıcılar Huobi Global’in 26 Temmuz tarihinde yayımladığı kullanıcı sözleşmesine göre platformda ticaret yapmaları yasaklandı.

Birçok Kripto Para Borsası Singapur’dan Lisans Almak İstiyor!

Binance ve yerel iştiraki de dahil olmak üzere birçok kripto para borsası, Singapur’dan lisans alabilmek adına harekete geçti. Singapur Para Otoritesi’nden edindiğimiz bilgilere göre Huobi, yerel iştiraki aracılığıyla kripto para hizmetleri adına lisans alabilmek için başvuruda bulunmuştu.

Ayrıca Huobi, Çin’in baskılarından bu yana çalışanlarının büyük bir kısmını taşımaya başlamıştı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version