Muhabbit

İsrail, Facebook’un Diem Stablecoinini Bekliyor!

Diem’in son kullanıcılar için en kolay ödeme yöntemi olacağı düşünülüyor.

Diem

İsrail’de faaliyet gösteren büyük ödeme şirketi First DAG, tüccarların Diem stablecoininin bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya çıkması ile birlikte kullanıma başlayabilmek için çözüm geliştirildiğini duyurdu.

Yeni API çözümü ile, işlemlerin kolaylaşması için tüccarların Diem ağına bağlanması sağlanarak müşterilerinin Diem stablecoini bir ödeme yöntemi olarak kullanması sağlanacak.

Şirket CEO’su Ran Goldi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tüccarların Diem’i kabul edebilmesini istiyoruz. Dolayısıyla, bir tüccarsanız ve zaten entegre ettiğimiz bir ödeme hizmeti sağlayıcısı (PSP) ile çalışıyorsanız, herhangi bir entegrasyon olmadan Diem’i kabul edebileceksiniz.”

Goldi, desteklenen PSP’lerin önümüzdeki birkaç ay içinde açıklayacaklarını söyleyerek, Diem’in ise en kısa zaman içinde başlaması gerektiğini belirtti. Bilindiği üzere eskiden Libra olarak bilinen Diem, Facebook tarafından yönetiliyor ve proje, dünya çapındaki önemli düzenleyici incelemeler nedeniyle ertelenmişti.

CEO, Diem’i kabul etmek için, tüccarların kripto para veya blok zinciri hakkında bilgi sahibi olmalarının gerekmediği, çünkü şirketin ilgili süreçleri halledeceğini dile getirdi. Tüccarlara kendi yerel fiat para birimlerinde ödeme yapılacağını, son kullanıcılara gelince, Diem’in sadece başka bir ödeme yöntemi olacağını açıkladı. Goldi, Facebook‘un yaklaşık 2,8 milyar aylık aktif kullanıcısı olduğundan Diem’in çok büyük olacağını söylüyor. 

Goldi, Diem’in, Facebook’un Instagram ve WhatsApp gibi çeşitli platformlarına entegre edilen en kolay ödeme yöntemi olacağını ve bir tıklamada Diem ile ödeme yapılabileceğini belirtti.

Diem’in ilk sürümünün PayPal gibi diğer ödeme çözümlerine benzeyeceği belirtilirken gelecekte Diem Derneğinin, Diem ağını diğer blok zinciri ağlarına ve bir merkez bankası dijital para birimine (CBDC) bağlamak gibi daha fazla özellik ekleyebileceği söyleniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version