Muhabbit

Kanada’nın Kripto Paraları da Kapsayan Acil Durum Yasası Yürürlükte!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülke genelinde artan protestoları durdurmak için Acil Durumlar Yasası’nı yürürlüğe koyduğunu açıkladı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülke genelinde artan protestoları durdurmak için Acil Durumlar Yasası’nı yürürlüğe koyduğunu açıkladı.

Kanada’nın Acil Durumlar Yasası aslında 1988 yılında kabul edilmişti. Fakat bu zamana kadar ihtiyaç duymadıkları için yürürlüğe koyulmamıştı. Artan kaos ortamında tedbir amaçlı yürürlüğe giren yasada, kripto paralarla ilgili ifadeler de bulunuyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Acil Durum Yasası’yla ilgili kamuoyuna şu açıklamalarda bulundu:

Bu yasayı, Kanadalıların güvende olması için yürürlüğe alıyoruz. Halkımızın işlerini korumak ve kurumlarımıza olan inancı geri kazanmamız için bu yasa gerekli hale geldi.

JustIn Trudeau

Başbakan bu yasanın orduyu göreve çağırmayı olağan kıldığını fakat şu an için öyle bir gereklilik görmediklerini ayrıca ifade etti.

Kanada hükümeti bu yasayla birlikte sıkı bir yönetim şekline geçmeyi planlıyor. İlk olarak protestocuların mali destek araçlarını keseceklerini ifade eden hükümet sonraki adım olarak serbest dolaşım ve toplanma haklarının da askıya alınacağını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, protestoculara uygulanacak kısıtlamalar hakkında eklemelerde bulundu:

Bu yasayla birlikte protestocuların banka hesaplarını hiçbir hukuki süreç yaşamadan anında askıya alabiliriz.

ChrystIa Freeland

Yasa Kripto Paraları da İlgilendiriyor!

Hükümet kara para aklama konusunda da önlemlerini artıyor. Hükümet protestoculara finansal destek sağlamak için kullanılan kitle fonlaması sağlayıcılarının Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi’ne bildirilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Ayrıca bu tedbire kripto paraların da dahil olduğunu açıkladı.

Hükümetin kripto paralarla ilgili bu tedbir kararını, geçtiğimiz günlerde yapılan finansal yardım kampanyası ateşlemiş görünüyor. Hatırlarsınız ki yakın zamanda kitle fonlaması olan bir platformda Kanadalı kamyoncular için finansal yardım kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanya neticesinde ise 20 BTC gibi yüksek bir meblağ toplanmıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version