Muhabbit

KOBİ’lerin Yüzde 24’ü Kripto Para Ödemelerine Sıcak Bakıyor!

Anketlere göre daha fazla kişi kripto paralar ile ödeme yapmak istiyor.

anket muhabbit

anket muhabbit

2021 yılında yapılan bir araştırmaya göre hem kripto para yatırımcılarının hem de yatırımcı olmayan kişilerin kripto para ödemelerine talep gösterdiğini gün yüzüne çıkardı.

Bununla birlikte ankete katılanların neredeyse yarısı, dijital para ile ödeme alan işletmelerin çok nadir olduğuna parmak bastı.

Visa tarafından yapılan bir ankete katılan her dört KOBİ’den biri, Bitcoin gibi kripto paralar ile ödeme almak istediğini belirtti. Aynı çalışmada ankete katılan kişilerin %73’ü bu tür ödeme seçeneklerinin sunulması halinde işletmelerinde büyüme görmeyi umuyor.

Visa’nın yaptığı çalışmaya BAE, Hong Kong, ABD ve Kanada dahil olmak üzere dokuz farklı ülkeden 2.250 KOBİ katıldı. Bu katılımcıların %82’si işletmelerine bir şekilde dijital ödeme seçeneği uygulama planlarından bahsetti.

Tüketiciler de Kripto Para ile Ödeme Yapmak İstiyor!

Bununla birlikte ankette dokuz farklık ülkeden 1.500 yetişkinin yer aldığı bir tüketici kısmı da yer aldı. Bu bölümde ankete katılan kişilerin %50’sinden fazlası, 10 yıl içinde nakit kullanımının iyiden iyiye düşüş göstereceğini belirtti. Bu kişilerin %41‘i dijital ödemelerin desteklenmediği mağazalardan alışveriş yapmadığını da belirtti.

Dijital para ile ödeme almak isteyen kurumlar sadece KOBİ’lerden ibaret değil. Airbnb CEO’su Brian Chesky tarafından yapılan bir Twitter anketine göre kullanıcılar, platformda kripto para ödeme hizmetinin aktif olmasını arzuluyor.

İşletmelerin çoğu dijital para ile ödeme almak için çalışmalar yapmaya devam ederken, Florida da bulunan bir restoran hızlı davranıp bu çalışmayı faaliyete geçirdi. Kripto para temalı bir restoran olan Crypto Street, birçok kripto para birimine destek verdiğini açıkladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version