Muhabbit

Kripto Para Borsalarından Büyük Oranda Bitcoin Çıkışı Oluyor!

Piyasadaki kaygılı havanın aksine yatırımcılar Bitcoin’in değerini koruyacağına inanıyor. Yüksek miktarda Bitcoin, kripto para borsalarından soğuk cüzdanlara çekiliyor.

Bitcoin Dominansı

Geçtiğimiz salı günü 26 binden fazla Bitcoin, kripto para borsalarından çekildi. Bilinen önemli bir “balina” adresinden ise 4,700 BTC’nin Binance’ten Xapo’ya taşındığı görülüyor.

Yeni yılın başlaması ile birlikte Bitcoin piyasa değeri stabil olarak düşüyor. Günlük alım-satımlarda ve kurumsal ilgideki azalma, Bitcoin “boğalarını” olumsuz etkiliyor. Piyasadaki bu korku havası ve hacim düşüklüğüne rağmen; yüksek miktarda Bitcoin bulunduran cüzdanlardaki varlıklar, kripto para borsalarından bilinmeyen adreslere ve soğuk cüzdanlara çekiliyor.

İlginizi çekebilir: Xapo Nedir?

Ekim’den Bu Yana En Yüksek Rakam

Kripto para analiz platformu Santiment, kripto para borsalarından büyük oranda Bitcoin çıkışı olduğunu raporladı. Şirkete göre salı günü 26,300 BTC borsalardan çekildi. Bu rakam, 25 Ekim 2021 tarihinden bu yana kaydedilen en yüksek seviye.

İki ay önceki ATH (All-Time-High) seviyesinden %36 daha düşük bir değerde olan Bitcoin, bu olumsuz tabloya rağmen kripto para borsalarından kişisel cüzdanlara çekilmeye devam ediyor.

Salı günü kaydedilen 26,300 BTC’lik çıkış bizlere şunu gösteriyor olabilir: Yatırımcılar ellerindeki Bitcoin’leri satmak için o kadar da istekli değil ve BTC değerinin yükseleceğine inanıyor.

Binance’ten Xapo’ya çekilen 4793 BTC, 200 milyon dolardan fazla bir değere sahip. Whale Alert’e göre yapılan bu transfer 11 Ocak 2022 tarihinde saat 22:31’de (UTC) gerçekleşti.

Binance hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Piyasa Güvende mi?

Fidelity Investments global direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in teknik olarak yeterince satışa uğradığını ve 40 bin dolar bandının bir destek seviyesi olduğunu düşünüyor. Direktöre göre 40 bin dolarlık seviye yalnızca Bitcoin için değil birçok önemli kripto para için aynı görevi üstlenmiş.

2021 yılındaki 30 bin dolarlık destek seviyesi, öyle görünüyor ki bu sene 40 bin dolar olarak güncellendi. 40 bin doların altına düşmez demiyorum ama bence burası çok önemli bir destek noktası.

Peki geçtiğimiz yılın 30 bin doları gerçekten de bu yılın 40 bin doları mı? FED’den gelen enflasyon açıklamalarına ve piyasanın şu anki görünümüne göre bu değerlendirme şimdilik doğru gibi görünüyor. Tüm yatırımcılar gibi bizler de heyecanla Bitcoin’in hareketlerini takip etmeye devam ediyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version