Muhabbit

Kripto Para Borsası Coinbase’e, SEC’ten Wells Bildirimi!

Kripto para borsası Coinbase’e SEC’ten uyarı geldi. Kripto para borsası Coinbase, SEC’ten Wells bildirimi aldığını kamuoyuna açıkladı

Kripto para borsası Coinbase’e SEC’ten uyarı geldi. Kripto para borsası Coinbase, SEC’ten “Wells bildirimi” aldığını kamuoyuna açıkladı. Wells bildirimi, SEC’in bir soruşturma neticesinde kişi veya şirketlere gönderdiği ve komisyonun kendilerine icra davası açmayı planladığını gösteren bir resmi bildiridir.

Söz konusu Wells Bildirimi, SEC bir soruşturma yürüttükten ve menkul kıymetler yasalarının olası ihlallerine dair kanıt bulduktan sonra ilgili kurum ya da kişilere gönderilmektedir. Açıkca bir suçlama olmasa da yaptırım eylemi olacağına dair bir uyarıdır. Bu uyarıyla birlikte karşı tarafa savunma yapma ve iddialara karşı argüman sunma şansı tanır.

Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong Wells Bildirimi Aldıklarını Açıkladı!

Bildirim sonrası Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelerde bulundu:

“Bugün Coinbase, SEC’den staking ve varlık listelerine odaklanan bir Wells bildirimi aldı. Bir Wells bildirimi, genellikle bir yaptırım eyleminden önce gelir. İki yıl önce SEC, işimizi ayrıntılı olarak inceledi ve Coinbase’in halka açılmasını onayladı. Bunun finansal sistemimizi reforme etme yolculuğunun bir parçası olduğunu anlıyor olsak da, yasalara uygun davranıyoruz, gerçeklere güveniyoruz ve Coinbase’in mahkeme önüne çıkma fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz. Böyle durumlarda müşterilerimizin ve sektörün yanında olmaktan gurur duyuyoruz.”

Armstrong açıklamalarının devamında, söz konusu bu dava sürecinin SEC’in adil olmadığını gözler önüne süreceğini belirtti ve ekledi:

“Bu arada Coinbase, en iyi yaptığı şeyi yapmaya devam edecek. Finansal sistemi güncelleme ve dünyada daha fazla ekonomik özgürlük oluşturmak hedefimizi ilerleteceğiz.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version