Muhabbit

Mark Cuban, Bitcoin halving ve yapay zekanın madencilik sektöründeki etkisini konuştu

Dallas Mavericks’in sahibi ve “Shark Tank” sunucusu olan Mark Cuban, Bitcoin yarılanmasının yaklaşmakta olan etkileri ve yapay zekanın madencilik sektörüne olan potansiyel etkisi hakkında açıklamalar yaptı.

Cuban, yarılanmanın madenci gelirlerini önemli ölçüde azaltacağını ifade etti. Ancak daha önemli bir sorunun GPU pazarında oluşabileceğini belirtti. Cuban, “Yarılanma ile ilgili gerçekten ilginç olan, GPU pazarındaki etkidir. Madenciler daha fazla güce ihtiyaç duyuyorlar. Yapay zekanın bu GPU’lara yönelik benzeri görülmemiş bir talebi var. Bu madenciliğin ekonomisini nasıl etkiler? Maliyetten çok, bu GPU’ları eğitmek için kullanmak daha iyi bir iş olabilir mi?” diye sordu.

Bazı Bitcoin madencileri yapay zekayı kullanıyor

Bitcoin madencileri son zamanlarda yapay zekaya doğru genişlemeye başladılar. Xive ve Hive Digital Technologies gibi şirketler madencilik işlemlerini desteklemek için yapay zeka teknolojilerini benimsemeye başladılar. Ancak bunun yanı sıra, Bitcoin madencilerinin yapay zeka alanında başarılı olmalarının zor olduğunu belirten bazı uzmanlar da var.

Bu arada madencilerin, gelirlerinin artması için Bitcoin’in fiyatının yüksek seviyelerde kalmasını umdukları belirtiliyor. Tipik olarak Bitcoin’in fiyatı önceki yarılanmalardan sonra yükselmiştir ve bu da madencilerin gelirlerinin artmasına ve Bitcoin hash oranının yükselmesine yardımcı olmuştur. Ancak bu durumun garanti olmadığını belirten Cuban, fiyatın nasıl seyredeceği konusunda belirsizlik olduğunu dile getirdi. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version