Muhabbit

Mastercard ve Bakkt, Bankalar ve Fintech Şirketleri İçin Yeni Bir Girişim Başlatıyor!

Mastercard’ın ödeme ağını kullanan banka ve fintech şirketleri, kripto para yatırım araçlarını kullanabilecek.

mastercard

mastercard

Elektronik ödeme devi Mastercard, ortaklarına sunduğu kripto para birimi hizmetlerini genişletmek için kripto para borsası Bakkt ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Konu ile ilgili olarak yapılan bir açıklamada, yeni girişimin amacının “kripto para birimi yeteneklerine hızlı erişim” sunmak olduğu belirtildi.

Bakkt’ın yardımıyla; Mastercard‘ın bankalar, yatırımcılar ve fintech firmaları dahil ortakları, kullanıcıları için saklama cüzdanları aracılığıyla kripto para yatırım araçlarını kullanıma sunabilecek. Ayrıca, kripto para banka kartları ve kredi kartları vermeleri için yeni bir özellik sunulacak. Bunun yanında Mastercard, kripto paraları sadakat ürünlerine entegre etmeyi planlıyor, yani ödül puanları sadakat puanları yerine kripto para olarak harcanabilecek.

Mastercard dijital ortaklıklar başkan yardımcısı Sherri Haymond, yaptığı açıklamada Mastercard daha fazla seçenek ile değer sağlayan ve her gün etkileyecek ödeme çözümleri için geniş çaplı hizmetler sunmaya devam edeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bakkt ile birlikte ve ilkeli inovasyon yaklaşımımıza dayanarak, ortaklarımızı yalnızca dinamik bir dijital varlık seçenekleri karışımı sunma konusunda güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda farklı ve ilgili tüketici deneyimleri sunacağız.”

2018 yılında Intercontinental Exchange tarafından başlatılan Bakkt, kısa süre önce VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme yoluyla New York Menkul Kıymetler Borsası’na entegre oldu.

Bu gelişmelerin ardından hisseleri, geçen hafta listelenmesinden bu yana %50’den fazla artarak yaklaşık 15$’a yükseldi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version