Muhabbit

Meta, Eski İsmiyle Facebook, Kripto Para Reklam Alanını Genişletiyor!

Meta, Facebook ve Instagram üzerinde daha fazla kripto para ve blok zinciri reklamına izin vereceğini açıkladı!

Meta-Muhabbit

Meta-Muhabbit

Sosyal medya devi Meta, Facebook (Meta) ve Instagram üzerinde kripto para şirketlerinin reklamlarını yayınlamak için uygunluk şartlarını genişletti. Böylelikle Meta, kripto para ve blok zinciri şirketlerinin ürünlerini pazarlaması için daha fazla alan sağladı.

1 Aralık Çarşamba günü Meta’nın web sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre, daha önce sadece 3 olan düzenleyici lisans sayısını 27’ye çıkardı. Böylelikle Meta, kripto para ve blok zinciri şirketlerinin reklamlarını yayımlamak için daha fazla başvuru alacak.

Meta, politika güncellemesinden önce kripto paralarla alakalı az sayıda düzenleyici lisansına sahipken, yalnızca birkaç kripto para şirketi reklam verebiliyordu. Yeni politikayla beraber, kripto para borsaları, kripto para “lending” ve “borrow” hizmeti veren şirketler, kripto para cüzdanları, kripto para madenciliği firmaları, blok zinciri teknolojisi şirketleri, kripto paralarla ilgili haber yapan şirketler, kripto paralarla alakalı eğitim veren ve benzeri şirketler artık yazılı izin almadan kendi şirketinin reklamını Meta (Facebook) ve Instagram üzerinden yapabilir.

İlginizi Çekebilir : Metaverse Nedir?

Facebook, metaverse sektörün ileride çok daha fazla hayatımızda olacağını düşündüğü için şimdiden bu sektöre hükmetmek istiyor olabilir. Bilindiği üzere Facebook, ekim ayında şirket ismini Meta olarak yeniden markalaştırdı. Şirket, dijital sosyal medyayı fiziksel dünyayla birleştiren bir “metaverse” inşa etmek istiyor. Aslında bu inşa etmek istediği “metaverse”ten çok da uzakta değiliz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version