Muhabbit

MicroStrategy 550 Milyon $’lık Bitcoin Alacak!

MicroStrategy gaza bastı!

MicroStrategy

Yazılım şirketi MicroStrategy, 550 milyon $ değerinde dönüştürülebilir öncelikli senetleri satışa sunduğunu ve bu geliri Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığını duyurdu.

Şirket Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, senetlerin nitelikli kurumlara sunulduğunu ve 12 Aralık tarihinde satışın tamamlanmasını beklediğini söyledi.

MicroStrategy, gerekli giderlerin çıkarıldıktan sonra tekliften elde edilecek net gelirin yaklaşık 537.2 milyon $ olacağını tahmin ediyor.

Teklifin amacına gelirsek firma, “işletme sermayesi ihtiyaçlarının ve diğer kurumsal amaçların belirlenmesine kadar hazine rezerv politikasına uygun olarak, senetlerin satışından elde edilen net geliri Bitcoin’e yatırmayı planladığını” söyledi.

Planlanan satış işleminin ne kadarının tamamlanacağı veya borç ihracı yoluyla Bitcoin satın alma yönteminin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndan herhangi bir itiraza yol açıp açmayacağı belli değil.

MicroStrategy, teklifin, her yıl 15 Haziran ve 15 Aralık’ta ödeneceğini söyledi. Yani bu senetler altı ayda bir ödenecek %0.75 yıllık faiz oranı taşıyan teminatsız ve birinci derece borçlar.

Firma, ilk ödeme 15 Haziran 2021’de başlayacak ve senetler, “daha önce geri satın alınmadıkça, kullanılmadıkça veya şartlarına göre dönüştürülmedikçe” 15 Aralık 2025’te vadesini dolduracak dedi.

Bu, hisse başına 397.99 $’lık konveksiyon fiyatına denk geliyor. 8 Aralık tarihindeki MicroStrategy hisse fiyatlarına bakacak olursak, bu teklifin sahibi %37 oranında prim elde edecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde, MicroStrategy, üst düzey dönüştürülebilir banknotlarla 400 milyon $ değeride Bitcoin satın alma planlarından bahsetmişti.

MicroStrategy, Bitcoin satın alma konusunda ciddi anlamda gaza basmış gibi görünüyor. Sizce yazılım şirketi bizim bilmediğimiz bazı şeyleri önceden öğrenmiş olabilir mi?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version