Muhabbit

Ödüllü NFT Eseri Los Angeles’ta Reklam Panosunda Sergilendi!

Ödüllü NFT eseri, Los Angeles’ta sergileniyor!

eseri

Eksi bir Major Beyzbol Ligi oyuncusu olan Micah Johnson’ın interaktif bir sanat eseri, önümüzdeki ay Los Angeles’ta dev bir reklam panosu üzerinde sergilenecek.

Micah Johnson’ın “ˈsä-v(ə-)rən-tē” isimli eseri, Black Lives Matter hareketinden esinlenmiş ve astronot olma hayallerini gerçekleştirmeyi uman iki Afro-Amerikan çocuğu konu alıyor.

Bu, kapalı bir kapının ardındaki astronot üniforması ile temsil edilmiş. Sanat eseri öyle bir programlanmış ki, her yıl çocukların doğum günlerinde, sanat eserinin benzersiz token versiyonlarının sahipleri tarafından yapılan Bitcoin bağışlarının miktarına bağlı olarak yavaş yavaş açılan kapıya yaklaşıyorlar.

Eser, 7 Aralık – 10 Ocak tarihleri arasında Los Angeles’ta West Olympic Boulevard üzerindeki Courtyard Marriot otelinin yakınındaki reklam panosunda sergilenecek.

Art Angels’in sahibi Jacquelin Napal, arabayla turlarken dahi görülebilecek sanat eserinin, Corona virüs salgını sırasında halka rahatlama sağlamayı amaçladığını açıkladı.

Herkes sanatı görme ve kültürü deneyimle fırsatına sahip olmalı. Topluluğa “ˈsä-v(ə-)rən-tē”gibi dokunaklı eserlerin tanıtılması, mevcut durumumuzdan uzaklaşan ferahlatıcı bir odak noktası olacağını umuyoruz.

Geçen ay, sanat eseri Async Art platformunda 120.000 $’a satıldı. Bu sanat içerikli NFT’ler arasında bir rekordu. Eser ayrıca, bu hafta açıklanan 2020 NFT Ödülleri’nde “Yılın NFT’si” ödülünü kazandı.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberi için: NFT Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version